قبل از فکر کردن به باربری

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

اگر رفتن به خانه جدید همان چیزی بود که دقیقا در ذهن ما رویا پردازی می شد، به این صورت بود که : در یک قرعه کشی برنده می شویم، بعد با اون پول یک عمارت می خریم، باربری را رزرو می کنیم و می خواهیم که تمام وسایل را از خانه قدیم برداشته و به خانه جدید حمل کنند بدون اینکه قیمت باربری برایمان مهم باشد.

همه ما می توانیم رویا پردازی کنیم ، درسته؟ اما قبل از اینکه این رویا به واقعیت تبدیل شود، حداقل قسمت اسباب کشی به خانه جدید آن، نیاز به انجام مواردی داریم . و بعد از اینکه اسباب کشی کردید می بایست مقاله ۲۴ ساعت بعد از اسباب کشی را مطالعه کنید:

۱ – پاکسازی

 

اگر لباسی یا کفشی را سال گذشته نپوشیده اید، آن را واگذار یا اینکه بفروشید. فروش البسه و در کنار آن هر وسیله غیر قابل استفاده قبل از اسباب کشی به شما فرصت برای داشتن فضای بیشتر را می دهد. اگر وسایل زیادی برای فروش دارید می توانید به مغازه هایی که وسایل دست دوم می خرند مراجعه کنید و یا اگر زمان دارید می توانید آنها را در سایت های فروش وسایل دست دو قرار دهید.

۲-  آمادگی در پیشبرد

 

از یک ماه قبل باربری را رزرو کنید. اگر به مجتمع بزرگ نقل مکان می کنید باید با مدیریت جهت رزرو اسانسور حمل بار و عدم تداخل همزمان با اسباب کشی همسایه دیگری مواجه نشوید. این از دسته مواردی است که به آن توجه نمی شود و اغلب باعث ایجاد وقفه در حمل بار می شود و ساعت های بیشتری زمان می برد و در نتیجه هزینه طبق تعرفه حمل بار بالا تر می رود.

۳ –  بهترین باربری را پیدا کنید

 

فقط کافیست که با تعدادی از دوستانتان که به تازگی اسباب کشی کرده اند صحبت کنید و از آنها در باره انتخاب اتوبار نظر سنجی کنید. اگر خوش شانس باشید و تعدادی از این افراد اطاف شما باشند که به تازگی اسباب کشی کرده اند نه تنها می توانید اطلاعات باربری خوب را بدست آورید بلکه ممکن است با بعضی از آن ها مواجه شوید که قیمت را فدای کیفیت کرده اند. افرادی که به دنبال قیمت ارزان تر بوده و با استفاده از باربری نا مناسب تجربه اسباب کشی تلخی را داشته اند، و مجبور به پرداخت هزینه جهت جبران صدمات و خسارات شده اند. که شاید از هزینه باربری بارها بیشتر باشد. هزینه اسباب کشی عمدتا با توجه به تعدادی فاکتور که در هزینه باربری می توانید مشاهده کنید ، متغیر است.

باربری و اتوبار حجت بار به شما پیشنهاد می کند که علاوه بر هزینه حمل بار ، به کیفیت ، دقت، ثابقه باربری و خدمات باربری توجه لازم را داشته باشید. ما به جرات می گوییم که با بهره گیری از دانش روز اروپا بهترین باربری مشهد و خراسان  می باشیم و در امر حمل خرده بار، بار های سنگین ، بسته بندی، چیدمان و همچنین خدمت جدید انبار برای وسایل منزل صاحب سبک هستیم.

برای اینکه فریب قیمت ارزان را نخورید مقاله زیر را مطالعه کنید:

تفاوت باربری ارزان با باربری مرقون به صرفه

۴- کارتن اسباب کشی تهیه کنید

 

درست متوجه شدید. به جای گشتن به دنبال کارتن های استفاده شده از سوپر مارکت ها یا کارتن های موزی، کارتن مخصوص اسباب کشی تهیه کنید. این کارتن ها ۵ لایه بوده و بسیار مقاوم هستند و از آسیب رسیدن به وسایل شما جلوگیری میکنند. با اسیتفاده از کارتن ها با سایز های مشابه به کارگران حمل کمک می کنید تا راحت تر کارتن ها را درون خاور بچینند و سایز مشابه این کارتن ها و همینطور استحکام آن ها باعث می شود تا فضای پرت و خالی بین آنها به وجود نیاید و از حداکثر فضای خاور استفاده شود. و همینطور نیاز شما را به تعداد زیادی کارتن های کوچک کم می کند و در نتیجه تعداد کلی کارتن های قابل حمل کاهش می یابد و اگر سیستم برچسب زنی را رعایت کنید به راحتی می توانید وسایل را در سریع ترین زمان ممکنه در خانه جدید خود بچینید.

۵- استرس را کاهش دهید

 

 

اگر همه کارها را انجام داده باشید و طبق برنامه ریزی پیش رفته باشید، در روز حمل بار استرسی وجود نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که روی کارتن ها را در تمام جهات بنویسید تا به کارگران باربری کمک کنید تا در زمان تخلیه بار کارتن ها را به جای درست ببرند. و هرچیز که فکر می کنیید خیلی ارزشمند است و خودتان می توانید حمل کنید را با ماشین شخصی خودتان ببرید.

۶-  قرار گیری در محل

 

زمان شروع چیدمان می باشد. اگر شما از آن دسته افراد هستید که برای چیدمان حساسیت ندارید و یا وسایل سنگین زیاد دارید ، می توانید از خدمت چیدمان حجت بار نیز استفاده نمایید. و دیگر نیازی نیست خود را درگیر چیدمان کنید و مزیت دیگر آن این است که وسایلتان زود تر چیده می شود و احساس راحتی خانه را زود تر به دست می آورید

۸ مورد که در روز اسباب کشی فراموش می شوند

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

جابجایی به محل جدید یک کار بسیار دشوار است که حافظه خوبی می طلبد. ممکن است لیست بلندی از باربری و اتوبار داشته باشید که می خواهید با آنها تماس بگیرید تا در روز اسباب کشی به شما یاری دهند. اما می دانید که باید بهترین باربری را انتخاب نمایید. اما چطور؟

انتخاب بهترین باربری

اما در کنار اینها اگر حتی بهترین تلاش رو هم انجام بدید ممکن است منجر به شکستن و صدمه به وسایل و خودتان شوید. پس بهتر است از خدمات بسته بندی باربری و اتوبار نیز بهره مند شوید.

در این مقاله سعی شده با بهره گیری از سال ها تجربه ۸ مورد از مواردی که اغلب در اسباب کشی فراموش می شوند را خدمت شما معرفی کنیم.

۱ – کابل و شارژر

 

اگر تا به حال چیزی بعد از اقامت در هتل گم کرده باشید ، می دانید آسیب پذیر و در معرض خطر ترین وسایل برای گم شدن آن دسته از وسایلی می باشند که تا لحظه آخر می بایست از آن ها استفاده کنید. می دانید که اغلب قبل از ترک هتل یا خانه می بایست موبایل و وسایل الکترونیکی شخصی خود را شارژ نمایید.  اما این کار ممکن است باعث جا گذاشتن شارژر یا کابل شود.

اگر ممکن است تمام چیزهایی که نیاز به شارژ دارند را یک روز قبل از اسباب کشی شارژ کنید. به محض اینکه باطریشان پر شد انها را در کیف شخصی تان قرار دهید تا قبل از حمل بتوانید اطمینان حاصل کنید که آن ها را همراه خود دارید.

۲ – کارد و چنگال

 

دلیل و جود اصطلاحی که میگوید “خارج از دید، خارج از ذهن است” اغلب زمانی معنی می دهد که اقلامی پس از باربری جا می ماند. خیلی راحت تر است که یادتان باشد وسیله ای رو ببرید که روی میز قرار دارد تا وسیله ای که در کشو قایم است.

کارد و چنگال حتی ممکن است در ماشین ظرف شویی باقی بمانند. حتی زمانی که از سرویس بسته بندی اثاثیه منزل، باربری استفاده می نمایید ممکن است اتفاق بیوفتد چرا که آنها فقط وظیفه بسته بندی دارند و نظافت و پاکسازی شامل آن نمی شود.  اطمینان حاصل کنید که در هنگام بسته بندی وسایل آشپزخانه تمامی محل هایی که وسایل قرار می دهید. و به همین منظو بهتر است بسته بندی وسایل آشپزخانه را برای لحظات آخر نگذارید.

۳- غذا

حمل غذا در اسباب کشی و باربری می تواند یک حرکت چالش بر انگیز و سخت باشد، اللخصوص زمانی که مسافت طولانی است. نه تنها قبل از اسباب کشی می بایست برنامه ریزی کنید که چه چیزهایی را بخورید، بلکه باید تصمیم بگیرید چه مواد غذایی را با خود ببرید و چه مواد غذایی را دور ریخته یا اهدا کنید.

در طول آخرین جمع آوری خانه برای اسباب کشی، در تمام کابینت ها ، یخچال ، فریزر، و قفسه انبار نگاه کنید. به یاد داشته باشید که تمام غذاهای نا تمام و نصفه مثل اسنک مدرسه بچه ها و یا موارد مشابه ممکن است در جایی دیگر نسبت به بقیه غذاها باشد.

باربری و اتوبار حجت بار با بهره گیری از تکنولوژی روز و شناسایی نیاز مشتریان اقدام به تولید کارتن حمل مواد یخ زده کرده که می تواند دمای مواد فساد پذیر و غذایی را تا ۲۴ ساعت حفظ نماید.

۴- نامه

فراموش کردن انتقال نامه ها و اعلام تغییر آدرس از دیگر مواردی است که فراموش می شود. و جا گذاشتن نامه در محل نامه قدیمی می تواند حتی از یک درد سر بیشتر باشد. ممکن است اقرادی که به عنوان دزد هویت وجود دارند نامه شما را دزدیده و از هویت شما استفاده کنند.

از روز قبل از اسباب کشی برنامه ریزی اعلام تغییر آدرس را انجام دهید ، و اگر به همسایگان خود اطمینان دارید از آنها بخواهید که از زمان رفتن شما مرتب صندوق پستی شما را چک کنند و در صورت رسیدن نامه جدید به شما اطلاع دهند.

۵-  لوازم پزشکی و دارو

شما به احتمال زیاد مسواک و خمیر دندان خود را فراموش نخواهید کرد چون معمولا آنها جلوی چشم قرار دارند. اما در باره باند زخم، و وسایل مربوط به کمک های اولیه که در کابینت قرار دارند چی؟

اگر شما هم از آن دسته خانواده هایی هستید که سایل پزشکی و دارویی در خانه زیاد دارید از هر عضو از خانواده بخواهید تا داروها و موارد پزشکی متبط با خودشتان را جمع و بسته بندی کنند.  این باعث می شود تا شما داروهای مهم خود را جا نگذارید. و زمانی برای بسته بندی داروهای مشترک و روزمره قرار دهید.

۶- پول

هر چیزی که ممکن است برای روز بارانی کنار گذاشته شده باشد ، ممکن است در اسباب کشی جا بماند. تعداد قابل توجهی از صاحبخانه ها به طور تصادفی پول نقد، کارت بانکی و یا چک خود را جا گذاشته اند.

قبل از شروع به بسته بندی اثاثیه منزل ، پول های خود در خانه را جمع آور کنید. محل هایی که ممکن است پول جا مانده باشد را بگردید و همه را به یک کیف قابل حمل مطمئن انتقال دهید.

۷- اسناد رسمی

در هرج و مرجی که قبل از اسباب کشی و حمل اثاثه رخ می دهد، ممکن است نیاز به رجوع به مدارکی که قبلا آنها را بسته بندی و مرتب کرده اید، باشد، مثل شناسنامه، پاسپورت، اجاره نامه، مدارک بانکی و غیره.

در نظر داشته باشید که می بایست یک پوشه یا جعبه یا کیف باری مدارک هر یک از اعضای خانواده داشته باشید. یک پوشه جدا باری مدارک خانه ، ماشین یا دیگر مواردی که مربوط به یک عضو از خانواده نمی شود و برای کل خانواده است تهیه کنید. این دسته بندی به شما اجازه می دهد که به سادگی آن ها پیدا کنید و از همراه بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

۸- حیوانات خانگی

خنده دار و عجیب به نظر می آید ، اما خیلی از افراد حیوانات خانگی را در هنگام اسباب کشی جا می گذارند. این شامل حیوانات خانگی کوچک از جمله همسترها، خزندگان و حتی حیوانات بزرگتر است.

یک برنامه ویژه باری حیوانات خانگی تان در زمان اسباب کشی اماده کنید. اگر نمی توانید حیوان را با خود ببرید آن را به کسی که توانایی نگه داری دارد اهدا کنید و اگر کسی نبود به مراکز نگهداری حیوانات مراجعه کنید.

همانطور که در حال اماده شدن برای روز اسباب کشی می باشید. به موارد فوق توجه کافی داشته باشید تا بتوانید اسباب کشی اسان و کم استرسی داشته باشید.

اگر به دنبال باربری و اتوباری می گردید که بتوانید با حداقل استرس اسباب کشی کنید و خاطره خوبی برایتان به جا بماند همین الان بدون نیاز به پیش شماره از سرا سره ایران حتی با موبایل ۱۸۱۱را شماره گیری کنید تا از مشاوره و خدمات ۲۴ ساعته حجت بار بهره مند شوید.

۳ راهکار برای همسایه خوبی بودن در روز اسباب کشی

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

روز اسباب کشی برای همه یک اتفاق پر استرس است، اما می تواند برای همسایگان هم استرس زا باشد. اسباب کشی نه تنها شما و خانواده شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه همسایگان شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. این مسئله بسیار چالش برانگیز می باشد، اما راهکار هایی وجود دارند که کمک می کنند، شما این هرج و مرج را برای خود و همسایگان مدیریت کنید.

از قبل برنامه ریزی کنید

جا به جایی خود را برای زمان آرام تری از روز برنامه ریزی کنید. اگر ممکن است ، بعد از شلوغی صبح شروع به اسباب کشی کنید و تا قبل از شروع پیک شلوغی عصر آن را پایان دهید.

با همسایگان معاشرت کنید

در کنار قرار دادن خانه برای فروش، بهتر است که با همسایگان هم صحبت و مشورت کنید، حتی اگر با آنها خیلی آشنا و نزدیک نیستید. این روش بسیار خوبی است که آن ها را از روز اسباب کشی مطلع کنید و اطمینان حاصل کنید که در آن روز تداخلی با برنامه های آن ها ندارید.

پاکسازی و سپس خداحافظی کنید

حتما فراموش نکنید که قبل از اسباب کشی با همسایگان خود خداحافظی کنید. البته اگر با آنها نزدیک هستید خیلی خوب است که یک مهمانی ترتیب دهید و از آن ها دعوت کنید تا به خانه جدید شما بیایند، اینطوری هم آدرس جدید شما را می دانند هم روابط خود را حفظ کرده اید. زمانی که روز اسباب کشی رسید، اطمینان حاصل کنید خانه و راه پله ها و اسانسور را کثیف نکرده باشید، و اگر کثیف یا آسیب دیده بود حتما آن را تمیز یا تعمیر کنید.

استراحت بدهید

شما نباید هفت روز هفته را مشغول کار های اثاث کشی باشید، حداقل باید در این یک فاصله ایجاد کنید و به همسایگان اجازه استراحت دهید.

البته راه دیگر استفاده از یک اتوبار حرفه ای است که با برنامه ریزی دقیق و استفاده از پرسنل حرفه ای کار را ساده تر کند.

اتوبار و باربری حجت بار با بهره گیری از سال ها تجربه می تواند یک خاطره خوش اسباب کشی را برای شما تداعی کند.

هم اکنون با ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ بدون پیش شماره  تماس بگیرید.

بسته بندی در سریع ترین زمان

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

بسته بندی در سریع ترین زمان

بسته بندی اثاثیه منزل گاهی می بایست به سرعت انجام شود، چرا که در بعضی شرایط مجبور به اسباب کشی فوری می شود. اتوبار و باربری حجت بار در این مقاله به شما کمک می کنند تا در این شرایط از عهده کار ها به خوبی بر بیایید.

تقریبا بیش از یک قرن از اعلام تئوری نسبیت انیشتن می گذرد که می گوید ، فضا و زمان دو عامل مرتبط برای فرد مشاهده کننده می باشند و فقط قابل توصیف برای یک فرد خاص و یا یک موقعیت خاص می باشند. وقتی به این موضوع فکر میکنید، مثال های زیادی به ذهن شما می رسد که اصل نسبیت را ثابت کرده اند. این نسبیت زمان می تواند با توجه به موقعیت فرد زیان وار یا مفید باشد. اگر شما رویکر درستی را انتخاب کنید می توانید زمان را به چالش بکشید ، غیر ممکن به نظر می آید اما شدنی است .

امروزه بخاطر وسعت کارها و افزایش مسئولیت ها زمان کمی برای رسیدگی به امور دیگر داریم و به ارزش زمان بیشتر پی برده ایم و یکی از دلایلی که بیزنس ها به سمت اینترنتی شدن رفته اند دقیقا همین مسئله زمان می باشد.

حال ما با توجه به تجربه خود در زمینه حمل بار و اثاثیه منزل و بسته بندی به شما نکاتی را می گوییم تا بخش عمده ای از زمان گران بهای خود را در اسباب کشی حفظ کنید.

وقتی دیواری وجود دارد، حتما راهی هم وجود دارد. مهم نیست که برای اسباب کشی یک هفته یا حتی ۳ روز یا یک روز فرصت دارید، شما با سرعت کافی می توانید تمامی بسته بندی ها را انجام دهید.

سریعا شروع کنید

 

فکر کردن به اینکه این زندگی برای شما نا عادلانه است را فراموش کنید، شما می بایست شرایط را بپذیرید، خودتان را متقاعد کنید که این کار را باید انجام دهید و سریعا شروع کنید. به محض اینکه متوجه می شوید که باید اسباب کشی کنید همان لحظه زمان شروع بسته بندی اثاثیه ، بدون وقفه می باشد.

مطالعه کنید: سوالات مهم قبل از جا به جایی

وسایلتان را تفکیک کنید

زمان ممکن است عامل نسبی باشد، اما مقدار وسایلی که برای بسته بندی و حمل دارید رابطه مستقیم و ثابتی با زمان دارد ، هرچه اقلام بیشتری برای جا به جایی داشته باشید زمان بیشتری را باید صرف بسته بندی آنها بکنید. پس برای سرعت بخشیدن به بسته بندی وسایل منزل شما می بایست تعداد اقلام را کم کنید.

به همین راحتی (البته این کار از هزینه اسباب کشی شما هم می کاهد) :

. سراغ تمام وسایل خانه بروید و بررسی کنید که آیا در خانه جدید به آنها نیاز دارید؟ آیا دارای ارزش مالی می باشند یا برای خود شما ارزشی دارند؟ و …

. بر اساس ارزیابی خود وسایل را به سه دسته ” بسته بندی شود” و ” اهدایی” و ” دور ریختنی” تقسیم نمایید، متاسفانه چون زمان کافی ندارید نمی توانید دسته به عنوان ” برای فروش” انتخاب کنید. اگر درباره بعضی از وسایل مطمئن نیستید به زحمت ، زمان و هزینه ای که برای بسته بندی و حمل آن متحمل می شوید فکر کنید و با توجه به آن تصمیم بگیرید. فراموش نکنید در حال حاضر سرعت الویت اول را دارد.

. وسایل دور ریختی را به نزدیک ترین محل بازیافت تحویل دهید و از دوستان و آشنایان بخواهید بیایند و نگاهی به اهدایی ها بیندازند و اگر لازم داشتند بردارند، در غیر آن صورت به نزدیک ترین خیریه اهدا کنید.

مطالعه کنید : بسته بندی اثاثیه منزل

فیلم بسته بندی اثاثیه توسط حجت بار

چه چیزهایی را بسته بندی نکنید

با باربری تماس بگیرید و از آنها بپرسید چه چیزهایی شامل موارد ممنوعه حمل به دلیل مسایل ایمنی می باشد، تا به جهت وقت خود را صرف بسته بندی و آماده سازی آن ها نکنید.

یک جدول زمانی بسته بندی ایجاد کنید

ممکن است باورش برایتان دشوار باشد اما اگر در ابتدا مانی را صرف برنامه ریزی دقیق بسته بندی بکنید، زمان زیادی را برای خود در جمع آوری وسایل خریده اید. به جای بسته بندی اثاثیه رندوم به صورت رندوم ( که اینکار زمان بیشتری از شما می گیرد چون باعث یه وجود آمدن مشکلاتی از جمله فراموشی محل و کارتون وسایل مورد نظر می شود) شما یک برنامه هدفمند برای انجام بسته بندی دارید که از ابتدا شما را هدایت و سازماندهی میکند.

برنامه بسته بندی شما به شما کمک می کند تا بسته بندی را به صورت منطقی و اصولی انجام دهید و روی زمان بندی با توجه به زمان موجد پیش بروید.

می بایست اتاق ها را با توجه به زمانی که دارید توزیع کنید و بخش های بزرگ را ( بسته بندی آشپزخانه) به بخش های کوچک تر ( بسته بندی بشقاب ها، بسته بندی وسایل چخت و پز و …) تقسیم کنید. برای هر کدام زمانی را مشخص کنید.

مطالعه کنید : بایدها نباید های اسباب کشی

تجهیزات بسته بندی مناسب تهیه کنید

استفاده از کارتن های قدیمی یا قرض گرفتن از همسایه و یا استفاده از کارتن های سوپر مارکت ها اگر چه کم هزینه به نظر می رسد اما انتخاب مناسبی برای زمانی که زمان کمی دارید نمی باشد. نه فقط زمان کافی برای پیدا کردن کارتن ندارید، بلکه زمان بیشتری از شما برای بررسی سالم بودن آنها و بسته بندی محکم تر و صرف زمان و هزینه بیشتر برای اطمینان از صدمه نرسیدن وسایلتان می گیرد.

به همین منظور ما شدیدا پیشنهاد می کنیم که تجهیزات بسته بندی نو و استاندارد از جمله کارتن اسباب کشی، نایلون حبابدار، استرج و …. را تهیه نمایید. اتوبار حجت بار با توجه به سال ها تجربه اقدام به گرد آوری بهترین محصولات بسته بندی نموده که می توانید آن ها را در قسمت بسته بندی مشاهده فرمایید.

از وسایلتان قبل از بسته بندی عکس بگیرید

شما زمانی برای یاد داشت برداری از اقلام در هر کارتن ، و ضعیت قرارا گیری و تعداد کارتن ها ندارید، اما با گرفتن عکس کاملا از وضعیت سلامت کارتن، تعداد و محل قرار گیری وسایلتان مطلع می شوید. در کنار این موارد این عکس در زمان چیدمان زمان زیادی را برای شما حفظ می کنند. شما نیاز ندارید سراغ دستورالعمل یخچال، تلویزیون و .. بروید تنها با دیدن عکس ها آن ها را مثل قبل سرهم کرده و حتی می توانید دکور یا کتابخانه تان را مثل قبل چیدمان کنید.

مطالعه کنید : ۵ اشتباه اسباب کشی توسط خودتان

از دوستان و اشنایان کمک بخواهید

هر یک نفر کمک بیشتر می تواند چندین ساعت کار شما را جلو بی اندازد، پس هرچه کمک بیشتر، بهتر. تمام افراد خانواده را به کار بگیرید حتی کودکان ( البته اگر به قدر کافی بزرگ شده اند) ، از دوستانتان دعوت کنید تا به شما کمک کنند و در کنار هم زمانی را سپری کنید و در این میان راجب به مسایل مختلف صحبت کنید. برنامه بسته بندی سریع شما حتی می تواند در کنار دوستان به همرا موزیک و بازی در ارتباط با بسته بندی تبدیل به یک سرگرمی  شود.

وسایل مهم را کنار بگذارید

مهمترین چیزی که قبل از شروع بسته بندی باید به یاد داشته باشید. کنار گذاشتن وسایلی است که تا روز اسباب کشی و حتی تا چند روز پس از اسباب کشی به آن ها نیاز دارید. اطمینان حاصل کنید که وسایل ضروری شما با دیگر وسایل قاطی نشوند ( چیزی که در زمان بسته بندی سریع به راحتی اتفاق می افتد) و در نهایت باعث هدر رفتن وقت و باز کردن کارتن هایی که بسته بندی شده اند می شود.

بهترین زمان اسباب کشی

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

بهترین زمان اسباب کشی : اغلب اسباب کشی ها در اواخر فصل بهار و کل فصل تابستان انجام می شود و شما کامیون های باربری زیادی را در خیابان ها مشاهده می کنید. اکثر افراد فصل تابستان را برای جابه جایی انتخاب می کنند ، چرا؟

آب و هوا نقش حیاتی را در انتخاب زمان ایفا می کند

هیچ کسی از زحمات و دردسر های اسباب کشی خوشش نمی آید. اما اگر زمان مناسبی را برای جا به جایی اثاثیه منزل انتخاب کنید می توانید مقدار زیادی از این زحمات را کاهش دهید، مثلا انتخاب فصل مناسب. آب و هوا از اواخر بهار تا پایان تابستان یعنی از خرداد تا مهر نسبت به زمستان و پاییز مناسب تر و بهتر است. انتقال اثاثیه در هوای مناسب خیلی بهتر از انجام آن در آب و هوای برفی و بارانی است. اگرچه آب و هوا تنها دلیل اسباب کشی های متعدد در تابستان نمی باشد.

 

زمان مدارس

اسباب کشی برای همه سخت است مخصوصا برای کودکان. در کنار همین مسئله جا به جایی با کودکان یک دردسر و مشکل دیگر اسباب کشی برای والدین می باشد. یکی از مواردی که اسباب کشی را ساده تر می کند انتخاب زمان جا به جایی در زمان تعطیلی مدارس است. مدارس معمولا از اواخر خرداد تا ابتدای مهر تعطیل می باشند. با اینکار فرزندان شما شانس تمام کردن درسشان را در همان مدرسه که شروع کردند را دارا می شوند. و همچنین به آنها اجازه می دهد که سال جدید تحصیلی را همزمان با هم کلاسی های جدید خود شروع کنند.

وجود قدرت انتخاب  بیشتر

دلیل دیگری که اغلب تابستان را برای جا به جایی انتخاب میکنند وجود خانه های بیشتر برای اجاره یا خرید می باشد. فرزندان بزرگ می شوند یا ازدواج می کنند و خانواده برای آنها به دنبال خانه بزرگ تر یا خانه جداگانه می گردند. با وجود این همه جا به جایی خانه های زیادی هم برای افراد فراهم می شود.

همچنین این زمان مناسبی برای فروش یا اجاره منزل خودتان می باشد. تابستان فصل مناسبی برای رفتن به املاک و گشتن به دنبال خانه است.

انعطاف پذیری بیشتر شغلی

زمانی که شما تصمیم به اسباب کشی میگیرید، باید چند روز کاری خود را صرف کارهای جا به جایی کنید. معمولا در بهار و تابستان امکان مرخصی گرفتن و دور بودن از کار امکان پذیر تر است.

حجت بار در انتخاب بهترین زمان اسباب کشی به شما کمک می کند.

تقریبا هیچکس اسباب کشی را دوست ندارد. گرچه با استفاده از کمک یک اتوبار خوب تجربه اسباب کشی برای شما شیرین و دلچسب می شود. شما در هر زمان می توانید به صورت شبانه روزی با شماره ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ تماس گرفته و از مشاوره رایگان باربری حجت بار بهره مند شوید.

مزایای باربری

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

مزایای اسباب کشی با باربری
باربری یکی از مهم ترین مواردی است که در اسباب کشی باید به آن دقت کرد و در انتخاب درست آن تحقیق کرد.استفاده از باربری و اتوبار حرفه ای مزایای زیادی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

برنامه ریزی ساده می شود
زمانی که تصمیم به اسباب کشی توسط خودتان می گیرید کارهای بسیاری وجود دارند که می بایست از قبل انجام دهید. اما زمانی که از باربری استفاده می کنید، به سادگی می توانید روز مورد نظر را انتخاب و رزرو کنید و برای انجام بقیه کار هایتان برنامه ریزی کنید.

اثاثیه منزل شما سالم و مطمئن می مانند
بسته بندی لوازم منزل و اثاثیه، کار به نظر ساده ای می باشد، اما هر اشتباه می توان جبران ناپذیر یا بسیار هزینه بر باشد. شما کابینت ظروف چینی را خودتان بسته بندی کرده اید ، بدون آنکه از نحوه درست بسته بندی وسایل شکستنی مطلع باشید. با این کار احتمال شکستن آن ها را بسیار بالا می برید. شما می توانید با استفاده از یک اتوبار و باربری حرفه ای ریسک آسیب رسیدن به وسایل منزلتان را به حداقل برسانید. و مطمئن شوید که تمام وسایل شما بیمه می باشد. در باربری و اتوبار حجت بار حفاظت از اثاثیه شما در بالاترین اولویت قرار دارد، و در این زمینه تجربه بسیار دارد. پس می توانید با خیال راحت نشسته و یک اسباب کشی راحت را تجربه کنید.

نحوه بسته بندی ظروف شکستنی

باربری تجهیزات مناسب دارد

 

معمولا افراد در خانه هایشان چرخ دستی حمل بار و یا رمپ برای بار زدن وسایل در کامیون را ندارند. بعضی از ابزار برای اسباب کشی بسیار لازم هستند و شما تا زمانی که روز اسباب کشی نرسیده متوجه نیاز تان به آنها نیم شوید. مانی که شما باربری حقه ای استفاده می کنید، دیگر نیاز به هدر دادن زمان و اجاره تجهیزات ندارید ، و دردسر و استرس باز برگرداندن به موقع آنها به آنجایی که اجاره کرده اید را ندارید. تمام تجهیزات بزرگ در اختیار شماست و نگرانی حمل آنها را ندارید. و هزینه اضافه نباید پرداخت کنید.

ریسک کمتر نسبت به حمل توسط خودتان

 

جمله ” هر رخدادی امکان پذیر است” در زمان اسباب کشی و حمل بار بیشترین احتمال را دارد. چیزها می توانند ناگهان تغییر کنند و یا اتفاق بیوفتند، پس اگر تنهایی اسباب کشی کنید می بایست تنهایی از عهده آنها بر بیایید. با استفاده از باربری ، شما حجم زیادی از استرس خود را با واگذاری کارها به آنها کاهش می دهید و می دانید اگر مشکلی پیش بیاید افراد آموزش دیده و ماهری وجود دارند تا به شما کمک کنند.

هزینه اسباب کشی کاهش پیدا می کند

 

ممکن است فکر کنید که استفاده از باربری باعث می شود هزینه های شما افزایش یابد. اما در واقع، استفاده از باربری می تواند بسیار برای شما مرقون به صرفه تر باشد نصبت به اسباب کشی توسط خودتان. شما می بایست تجهیزات بسته بندی اثاثیه از جمله نایلون حبابدار، کارتن اسباب کشی، و… تهیه کنید. یافتن و آنها و تشخیص اینکه چه میزان احتیا دارید هم کار دشواریست، که می توانید با استفاده از خدمات بسته بندی اثاثیه باربری حجت بار، ذهن خود را از این بابت آزاد کنید. خدمات بسته بندی حجت بار شامل بسته بندی تمام وسایل و اثاثیه شما با انواع اشکال و سایز های مختلف می شود و توسط پرسنل آموزش دیده صورت می گیرد که به همراه خود تجهیزات لازم بسته بندی می آورند.

دیگر نیاز نیست نگران بلند کردن وسایل سنگین باشید

حمل مبلمان سنگین به تنهایی می تواند بسیار دشوار و در کنار آن خطرناک باشد. و همچنین خیلی بیشتر زمان باید طرف حمل آنها کنید. و این در صورتی است که پرسنل باربری این کار را بسیار با تجربه و به سرعت انجام می دهند. دلیلی برای به ریسک انداختن خودتان و کشیدگی عضلات و کمر درد وجود ندارد، زمانی که افرادی وجود دارند که این کار راه بار ها انجام داده اند و می توانید کار را به آنها بسپارید.

نیاز به رفت و برگشت زیاد ندارید
ممکن است که شما دقیق متوجه نشوید که وسایلتان چه مقدار فضا در کامیون یا ماشین حملی که می خواهید استفاده کنید می گیرند و فکر می کنید با ۲ ۳ بار رفت و برگشت وسایلتان تمام می شود. اما متوجه می شوید که تا به حال ۱۰ بار وسایل را بار زده اید و رفته اید به محل جدید و برگشته اید. و همچنان نصف وسایل باقیست. این وضعیت را هیچ کس دوست ندارد ، و زمانی که از باربری استفاده میکنید این اتفاق رخ نمی دهد . اتوبار این روند را با حداکثر کارایی و بهره وری انجام می دهد و روز اسباب کشی شما تبدیل به شب اسباب کشی نمی شود.

تجربه کار را اسان می کند

باربری حرفه ای کار خود را به خوبی می داند و انجام می دهد ، و به همین خاطر است که آن را حرفه ای خطاب می کنیم. باربری حرفه ای به تمام سوالات شما پاسخ میدهد و تمام شرایط شما را در نظر می گیرد و کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد. آن ها این کار را بارها و بارها انجام داده اند و مطمئنا تمام اتفاقات و ملزومات لازم و تصادفی را می دانند و پیش بینی آنها را میکنند. به علاوه شما زمان و انرژی بسیاری را ذخیره میکننید که به شما کمک می کنند تا در چیدمان وسایل بتوانید انرژی و وقت بیشتری بگزارید و خانه جدیدتان را با سلیقه خودتان بچینید. گرچه حجت بار به عنوان یک باربری حرفه ای کار چیدمان وسایل هم به عنوان یکی از خدمات انجام می دهد و افراد می توانند در خواست خدمات چیده مان را هم بدهند.

همه چیز سازماندهی می شود

 

شما ممکن است دوستان زیادی داشته باشید که به شما کمک کنن، اما فکر می کنید می توانند کارایی لازم و کافی را داشته باشند؟ حداقل ممکن است چند کارتن برچسب نزده بمانند یا بسته بندی درست انجام نشود و یا وسایل به جاهای نا درست هدایت شوند. این ممکن است مشکل بزرگی نباشد ، اما زمان زیادی از شما هدر می دهد. بعد از یک روز سخت شما قطعا نمی خواهید با تعداد زیادی کارتن که از داخل آنها خبر ندارید مواجه شوید.

راحت می شوید
باربری همه تجارب و مهارت ها را دارد و تمام سوالات شما را پاسخ گو می باشد. آنها کل فرایند اسباب کشی را به عهده می گیرند و تا اتمام تمام کار هستند. و اطمینان حاصل می کنند که کار به درستی انجام شود. شما دیگر نیاز به تماس های متعدد و انتظار ندارید فقط کافیست بدون پیش شماره از هر کجا که هستید ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ را شماره گیری کنید. بدون نگرانی، زمان بیشتری برای لذت بردن از خانه جدیدتان خواهید داشت.

استفاده از باربری مناسب مزایای بسیاری دارد، پس قدم اول را برداشته و با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و خدمات شبانه روزی ما بهره مند شوید.

وسایل آسیب پذیر و نحوه صحیح بسته بندی

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

باربری در فصل تابستان بیشترین درخواست خود را دارد و اکثر افراد این فصل را برای اسباب کشی و حمل بار انتخاب می کنند. حال که کم کم به پایان فصل تابستان نزدیک می شویم و فصل مدارس نزدیک است. اگر شما هم یکی از اون دسته افراد هستید که قصد اسباب کشی در تابستان را دارید ما در اینجا قصد داریم به شما کمک کنیم که اسباب کشی راحت تری داشته باشید.

قبل از شروع به بسته بندی اثاثیه، یک بازی انجام دهید. کدام یک از وسایل شما شکستنی هستند؟ چه تجهیزاتی بسته بندی برای آنها احتیاج دارید؟

متاسفانه مشاهده شده که خیلی از افراد اقدام به بسته بندی اثاثیه خود بدون داشتن هیچ گونه اطلاعاتی می کنند و بسته بندی آنها اصلا استاندارد و قابل اطمینان نبوده است و اغلب منتج به اسیب دیدن وسیله و شکستن آن می شود. در مرحله اول به شما پیشنهاد میکنیم تا اجازه دهید پرسنل بسته بندی حرفه ای  که در اتوبار آموزش دیده اند این کار رو برای شما انجام دهند. اگر چه برای اون دسته افرادی که دوست دارند کار ها رو خودشان انجام دهند و هزینه اضافی نکنند، ما مجموعه ای از ۱۰ وسیله آسیب پذیر که معمولا در اسباب کشی آسیب می بینند تهیه کرده و همچنین نحوه بسته بندی و مراقبت از آنها را نیز برای شما شرح می دهیم .

۱-لیوان ها

 

تعجبی نیست که به عنوان شماره یک معرفی می شوند چون تجربه نشان داده که در حین اسباب کشی بیشترین میزان شکست برای لیوان ها بوده است.

بسته بندی: یکی از کلیدی ترین عوامل موثر در بسته بندی لیوان ها برای جلو گیری از شکستن و آسیب دیدن آنها استفاده از کارتن مناسب می باشد. استفاده از کارتن اسباب کشی حجت بار که ۵ لایه بوده می تواند گزینه مناسبی باشد. لیوان را به صورت افقی روی کاغذ بسته بندی یا نایلون حبابدار قرار دهید.  گوشه نایلون یا کاغذ را گرفته و روی لیوان قرار دهید و سپس لیوان را غلت دهید تا کاملا دور آن گرفته شود. اطمینان حاصل کنید که کل آن را در بر گرفته حال با توجه به حساسیت جنس لیوان ۲ تا۴ دور  به دور لیوان بچرخانید. حتما روی آن بنویسید که در زمان باز کردن لیوان ها قاطی نشوند. انتهای کارتن اسباب کشی را با کاغذ یا یک حوله نرم پر کنید. سپس لیوان های بسته بندی شده را به صورت عمودی قرار دهید. بعد از اینکه سطح پر شد روی لیوان ها مجدد کاغذ یا حوله نرم گذاشته و سری بعدی لیوان ها را عمودی قرار دهید. عمودی قرار دادن لیوان ها بسیار مطمئن تر است. همین کار را ادامه دهید تا کارتن پر شود. و در نهایت قبل از بستن درب کارتن فضا های خالی را با کاغذ باطله پر کنید.

۲- بشقاب ها

 

بیشترین اشتباه در اسباب کشی، معمولا اکثر افراد بشقاب ها را بدون قرار دادن کاغذ یا محافظ بین آنها بسته بندی می کنند. اگر شما هم نمی خواهید صدای شکستن آنها را از داخل کارتن بشنوید پیشنهاد می کنم ادامه را مطالعه کنید

نحوه بسته بندی: برای جلوگیری از شکستن بشقاب ها ابتدا هرکدام را درون کاغذ بسته بندی یا نایلون حباب دار قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که کل بشقاب پوشیده شده. روی بسته بندی نوع بشقاب را بنویسید. همیشه مقدار زیادی چسب برای بستن بالا و پایین کارتن اسباب کشی استفاده نمایید تا کاملا محکم شود و در جا به جایی باز نشود. کارتن را در دو جهت چسب بزنید. قبل از اینکه بشقاب های بسته بندی شده را درون کارتن قرار دهید، حتما کف آن را با کاغذ باطله یا حوله نرم پوشش دهید. بشقاب ها را به صورت افقی قرار دهید و پس از پر شدن لایه اول مجدد روی آنها را کاغذ باطله یا حوله قرار دهید و و دوباره ردیف دیگری بچینید تا کارتن پر شود و قبل از بستن درب کارتن حمل حتما فضا های خالی را با کاغذ باطله پر کنید.

۳-اثر هنری

 

اغلب آثار هنری شکننده بخاطر فضای خالی موجود در کارتن و نبود کافی محافظ می شکنند و یا اسیب می بینند.

نحوه بسته بندی : برای بسته بندی اشیاء هنری ابتدا کف کارتن را با حوله نرم، کاغذ باطله یا نایلون حباب دار بپوشانید.سپس وسیله مورد نظر را درون کارتن قرار داده و کناره و جلو عقب و در نهایت بالای آن را کاملا با نایلون حبابدار محافظ بپوشانید. اطمینان حاصل کنید که هیچ فضای خالی در کارتن وجود ندارد.

۴- آباژور

 

اباژور ها غالبا بزرگ و گرد هستند که بسته بندی آنها را سخت می کند. و اگر به درستی بسته بندی نشوند به راحتی از بین می روند.

نحوه بسته بندی:  سایه بان آباژور را درون نایلون حبابدار کاملا بپیچید به طوری که ذره ای از آن بیرون نباشد. سپس داخل آن را با کاغذ باطله پر کنید. (بهتر است از روزنامه باطله استفاده نکنید چون ممکن است به پرده آباژور رنگ دهد.

کارتن را با کاغذ پرکنید تا به کلاهک آباژور اجازه حرکت ندهید و دیگر چیزی روی آباژور قرار ندهید به جز کاغذ .

۵- شوینده های مایع

 

اغلب افراد خانواده شوینده های مایع مثل شامپو را بدون اینکه درست بسته بندی و مهر و موم کنند بسته بندی می کنند. که باعث نشتی و آسیب رسیدن به وسایل داخل و خارج کارتن می شود.

مواد آتش زا را بسته بندی نکنید.

نحوه بسته بندی:  ابتدا درب آن را برداشته سپس  یک تکه پلاستیک روی سر آن قرار دهید. بعد به آرامی درب آن را دوباره ببندید. با استفاده از چسب نواری درب را حکم کنید تا مطمئن شوید که باز نمی شود.  ابتدا آن ها را درون کارتن کوچک قرار داده و سعی کنید خیلی کارتن را سنگین نکنید. زمانی که کارتن پر شد و نه سنگین فضاهای خالی را با کاغذ پر کنید تا لیز نخورند.

حتما فراموش نکنید روی کارتن مواد شوینده بنویسید و برچسب بزنید تا با بقیه وسایل قاطی نشوند.

ما همیشه به برچسب زنی تاکید می کنیم و ممکن است به خاطر همین مسئله از اصرار ما بر برچسب زنی ناراحت شوید و رغبتی به برچسب زنی نداشته باشید اما زمانی که به خانه جدید می روید و با کارتن های برچسب خورده مواجه می شوید و زمان چیدمان شما نصف می شود، آن زمان است که به اهمیت این موضوع پی خواهید برد.

۶- بطری های شیشه ای

دوباره باید گفت که این بطری ها به راحتی نشتی می دهند یا می شکنند و وسایل داخل و بیرون جعبه را اسیب می زنند.

نحوه بسته بندی: از کارتن کوچک برای بسته بندی آنها استفاده نمایید و در بین آنها از کارتن های جدا کننده بطری یا کاغذ باطله و یا نایلون حبابدار محافظ استفاده نمایید. حتما تمامی فضای خالی کارتن را با کاغذ باطله پر کنید تا بطری ها در جا به جایی تکان نخورند.

۷- آینه

 

بزرگترین اشتباه در مورد بسته بندی آینه این است که اغلب آنها را در کارتن قاب عکس بدون هیچ محافظ و نایلون حبابداری قرار می دهند. اگر جلوی اینه روبه روی دیواره کارتن قرار بگیرد قطعا می کند.

نحوه بسته بندی:  حتما از یک کارتن صاف و تخت استفاده نمایید. دیواره کارتن را با کاغذ، حوله یا نایلون حبابدار بپوشانید. آینه را کاملا با کاغذ و نایلون حبابدار بپیچانید و در نهایت روی آن را با استرج پوشش دهید تا کاملا محافظت شود. آینه را داخل کارتن قرار دهید و تمامی فضا های خالی را با کاغذ باطله پر کنید.

۸- قاب عکس های شیشه ای

 

قاب عکس های شیشه ای در صورتی که به درستی بسته بندی نشوند به راحتی می شکنند و هیچ یک از ما نمی خواهیم که عکس های خاطره انگیزمان آسیب ببینند.

 

نحوه بسته بندی : یک کارتن اسباب کشی آورده و کف آن را با کاغذ یا حوله نرم بپوشانید. هر یک از قاب عکسها را به صورت جداگانه با نایلون حبابدار بپوشانید و یک یک درون کارتن به صورت عمودی قرار دهید. و بین هر کدام کاغذ باطله یا حوله نرم قرار دهید. و مطمئن شوید هیچ فضای خالی در کارتن وجود ندارد.

 

 

۹-وسایل صوتی و تصویری

 

 

دلیلی که اغلب باعث آسیب دیدن وسایل صوتی و تصویری می شود این است که افراد تکه های مختلف وسیله را باهم بسته بندی و در یکجا قرار می دهند و بین آن ها لایه محافظ قرار نمی دهند.

نحوه بسته بندی:  اگر ممکن است وسایل صوتی و تصویری را در کارتن های خودشان بسته بندی کنید. و اگر کارتن های فابریک خودشان را ندارید حتما از کارتن اسباب کشی محکم استفاده نمایید. کارتن را کاملا چسب زده از تمامی جهات تا محکم و آماده بسته بندی شود. سپس کف کارتن را با حوله نرم یا نایلون حبابدار پوشش دهید. هر قسمت از وسایل صوتی تصویری را به صورت جدا گانه با نایلون حبابدار پوشش داده و سپس با استرج دور آن بپیچید تا کاملا محکم شود.

۱۰-کتاب ها

 

این مورد بسیار تعجب آور می باشد و حتما تا الان با دیدن نام کتاب در لیست متعجب شده اید. اما کتاب ها هم به درستی بسته بندی نشوند به راحتی آسیب می بینند. زمانی که کتاب ها خیلی فشرده بسته بندی شوند لبه آنها برگشته و جلد آنها به راحتی خراب می شود. و همچنین اگرفضای خالیه زیادی درون کارتن باشد در هنگام جا به جایی و حمل دچار آسیب و پارگی می شوند.

نحوه بسته بندی: یک کارتن بسته بندی اثاثیه آورده و سپس کتاب ها را به صورت افقی قرار داده و کتاب های سنگین تر را ابتدا و کتاب های سبک تر را آخر سر روی ما بقی قرار دهید. رعایت اینکه بسیار هائز اهمیت است که کارتن را خیلی سنگین نکنید. اگر فضای خالی هم در کارتن وجود داشت آن را با کاغذ باطله پر کنید.

اشتباهات رایج در بسته بندی اثاثیه

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

باربری حجت بار ، باربری مدرن

خیلی تعجب بر انگیز نیست که در اسباب کشی با وجود کارهای بسیار زیادی که می بایست انجام شوند، سخت تر و غیر قابل پیش بینی تر از چیزی باشد، که برنامه ریزی کرده بودید. هر چه به روز اسباب کشی و باربری نزدیک می شوید استرس شما زیاد تر شده و در نتیجه تعداد اشتباهات نا خواسته و غیر قابل اجتناب شما به صورت صعودی بالا می رود.

باربری و اتوبار حجت بار برای اینکه به شما کمک کند که جا به جایی بدون استرسی از شروع تا پایان داشته باشید، به شما پیشنهاد می کند تا نگاه اجمالی به ۹ تا از اشتباهات رایج که در هنگام بسته بندی اثاثیه ممکن است رخ دهد، بیاندازید.

۱ – شروع بسته بندی اثاثیه بدون برنامه ریزی

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در بسته بندی اثاثیه منزل رخ می دهد، شروع به بسته بندی هریک از وسایل منزل بدون داشتن برنامه ریزی در ذهن یا برنامه ریزی که روی کاغذ نوشته شده باشد، است. مشکل بسته بندی وسایل منزل بدون برنامه ریزی و به صورت رندم این است که، هرچند شما فکر می کنید که فرایند سخت بسته بندی اثاث منزل را شروع کرده اید و به صورت آهسته و با درایت پیش می روید ، اما باید به شما بگیم که وقت خود را هدر داده اید. و زمان دقیقا همان چیزی است که در زمان اسباب کشی و جا به جایی نمی توانید به صورت لاکچری هزینه کنید ، چون به آن بسیار احتیاج دارید.

بهترین راه نوشتن یک تقویم و برنامه ریزی بسته بندی شخصی است، که می توانید این کار را با مشورت گرفتن از کسانی که به تازگی اسباب کشی کرده اند انجام دهید. این کار باعث می شود بهره وری شما در بسته بندی اثاث بسیار بالا رود. اطمینان حاصل کنید که بسته بندی وسایل خانه را الویت بندی کنید.

۲-رها کردن بسته بندی اثاثیه برای روز حمل بار

 

 

 

 

“بعدا” کلمه بسیار خطرناکی می باشد مخصوصا زمانی که درباره بسته بندی اثاثیه منزل صحبت می کنیم. یکی از بد ترین اشتباهات قرار دادن مقداری از کار بسته بندی برای بعد جهت رسیدگی به کارهای دیگر که فکر می کنیم ضروری تر هستند است.

مسئله اینجاست که، بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر زمان تا روز بزرگ آمدن باربری و حمل اثاثیه داریم، هرچقدر که تمایل در به تعویق تنداختن بسته بندی داشته باشیم، شروع بسته بندی سخت تر می شود. تعویق باعث ایجاد استرس می شود، استرس یاعث ایجاد وحشت می شود و وحشت یاعث تصمیم گیری بد می شود.

این جمله را یاد داشت کنید و یا کاملا به خاطر داشته باشید که : تنها راه اینکه کاری را درست انجام دهید، این است که آن را همین الان شروع کنید. در واقع به این معناست، که از همان لحظه که جا به جایی شما قطعی شد، شروع به بسته بندی کنید.

۳- فکر کنید که دسته بندی کردن اثاثیه منزل وقت تلف کردن است

وقتی زمانی که صحبت از اشتباهات بسته بندی میشه، یکی از اشتباهات رایجی که اغلب افراد دچار آن می شوند، ان است که بدون جدی گرفتن دسته بندی اثاثیه شان شروع به بسته بندی می کنند. البته کاملا درست است که افراد با بسته بندی تمام وسایلی که دارند و دسته بندی آنها زمانی که در خانه جدید رفتند زمان زیادی ذخیره میکنند.

فقط یک مشکل وجود دارد، آن هم اینکه این روش کاملا غلط است. این روش نه تنها زمان زیاد تری در بسته بندی از شما میگیرد بلکه هزینه اسباب کشی شما را نیز زیاد می کند. هرچه تعداد کارتن های شما بیشتر شود ، هزینه باربری شما نیز افزایش می یابد.

۴- عدم استفاده از تجهیزات بسته بندی با کیفیت

 

 

در زمان بسته بندی اثاث منزل مشکلات و اشتباهات زیادی به وجود می آیند ولی یکی از اشتباهاتی که اغلب افراد برای صرفه جویی در هزینه اسباب کشی انجام می دهند، عدم استفاده از تجهیزات بسته بندی با کیفیت است. که به عنوان معصوم ترین اشتباه قبل از اسباب کشی شناخته می شود.

مشکل اصلی این است که اغلب انجام یک اشتباه منجر به وجود آمدن اشتباهات و مشکلات دیگر می شود. و به همین سبب ممکن است فکر کنید که می توانید وسایلتان را با هر چیزی که دم دستتان است بسته بندی کنید . و این کار تمامی فرایند بسته بندی و اثاثیه منزل شما را به خطر می اندازد.

برای مثال، استفاده از کارتن های چیپس و پفک که اغلب افراد از سوپر مارکت ها تهیه می کنند و بعد از قرار دادن وسایل و کمی سنگین شدن به راحتی پاره می شوند و وسایل شما آسیب می بیند. حتما سعی کنید از تجهیزات بسته بندی استاندارد استفاده نمایید ، تا وسایل شما آسیب نبینند.

۵- عدم داشتن جعبه وسایل ضروری

 

یکی از اشتباهات رایج دیگر که حتی ادم های باهوش هم انجام می دهند، قرار دادن وسایل ضروری درون ماشین باربری می باشد. تا زمانی که ماشین به مقصد نرسد و خالی نشود هیچ دسترسی به آنها ندارید. و بدون داشتن دسترسی به وسایل ضروری مورد نیاز استرس شما دو چندان شده و می تواند به مرز آسیب زدن نزدیک شود.

با جلو گیری از این اشتباه جان خود را نجات دهید. این مخصوصا زمانی کاربردی تر و خطرناک تر می شود که شما بچه دارید و یا جا به جایی شما مسافتش زیاد باشد و از شهری به شهر دیگر بروید.

در اینجا چند مورد از وسایل ضروری که می بایست جداگانه بسته بندی کنید و همراه خود داشته باشید آورده شده است: بطری آب، ساندویچ، دارو، لباس اضافه، مواد بهداشتی ضروری، ست لوازم و ابزار، اسباب بازی و وسایل ضروری دیگری که برای بچه و یا حیوان خانگی شما لازم است.

۶- پر کردن کارتن های اسباب کشی برای ذخیره زمان

بدون در نظر گرفتن آنکه چه چیز هایی تا به حال درباره مقدمات بسته بندی و نحوه بسته بندی خوانده اید و یا از دوستان و آشنایان شنیده اید. هزینه ارتباط مستقیمی با امنیت وسایل شما دارد. هم امنیت شما و هم امنیت اثاثیه منزل شما که به خانه جدید انتقال می دهید.

تمام موارد از جمله، بیشتر شدن هزینه اسباب کشی نسبت به برآورد شما، و یا از دست دادن ساعتی در هنگام بارگیری ماشین حمل بار باربری، نمی تواند قابل مقایسه با حوادث فابل رخ داد مرتبط با امنیت بسته بندی اثاث منزل شما باشد.

نکته ای که بسیار مهم است این است که : وسایل سنگین تر را در کارتن های کوچک تر و وسایل سبک تر را در کارتن های بزرگ تر قرار دهید. به خاطر داشته باشید که هر کارتنی ظرفیت تحمل وزنی دارد که کارتن های مخصوص اسباب کشی معمولا تا ۳۰ کیلوگرم توان دارند. این مسئله را در زمان بسته بندی کتاب ها بسیار دقت کنید.

۷- رها کردن فضای خالی در کارتن اسباب کشی

از دیگر اشتباهاتی که اغلب افراد در بسته بندی اثاثیه منزل مرتکب می شوند ، خالی گذاشتن فضای خالی در کارتن ، مخصوصا در بسته بندی وسایل چینی و شکستنی این بخاطر وجود فضای خالی و پر نشدن کامل و عدم استفاده از فضا نیست. بلکه بخاطر این است که اگر فضای خالی را با پوشال کاغذ یا بابل رپ پر نکیند در جا به جایی تکان خورده و می شکنند.

۸- جلو رفتن و بسته بندی کردن وسایلی که نباید بسته بندی کرد

از دیگر اشتباهات رایج بسته بندی وسایل و لوازمی است که باربری و اتوبار آن ها را حمل نمی کنند. برای اطلاع از آن قبیل وسایل در زمان رزرو باربری از آن شرکت بپرسید و لیست اقلامی که حمل نمی کنند را جویا شوید.

بسته بندی کردن وسایلی که اتوبار آنها را حمل نمی کند وقت تلف کردن است.

اغلب وسایلی که آتش زا و خطر انفجار دارند را باربری حمل نمی کند.

در کل این سایل به چهار دسته تقسیم می شوند.

کالا های خطرناک : مواد قابل اشتعال، مواد منفجره، که می تواند به فرد اسیب برساند

غذاهای فساد پذیر: این مورد بیشتر مربوط به جا به جایی های طولانی می باشد

حیوانات خانگی: این مورد بستگی به شرکت باربری دارد

گیاهان: گیاهان بسیار حساس و شکننده اند. بهتر است آن ها را به یک دوست خوب اهدا کنید یا با وسیله شخصی خود حمل کنید یا از قبل در باره آنها با اتوبار مشورت کنید.

۹- فکر کنید که حافظه شما آنقدر قوی است که نیاز به برچسب زنی کارتن ها ندارید

آیا حوصله آن را دارید که پس از اسباب کشی به خانه جدید ساعت ها به دنبال وسایلتان بگردید؟

بسیار جالب است که بدانید این قبیل اشتباهات زمانی به وجود می آید که افراد دارای اعتماد به نفس زیادی نسبت به به خاطر سپردن اقلام و جایگاه آنها می باشند. حتی اگر در به خاطر سپردن اقلام بسیار ماهر باسید، باید به خاطر داشته باشید که فرایند اسباب کشی بسیار فرایند پر چالشی است که اغلب باعث سر در گمی می شود.

با بر چسب زنی کارتن ها دیگر نیازی به وقت تلف کردن برا پیدا کردن وسایل در خانه جدید نیست.

نحوه برچسب زنی کارتن اسباب کشی

بهترین زمان رزرو باربری

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

رزرو باربری و پیدا کردن بهترین زمان برای اسباب کشی به معنی حداکثر سرعت و حداقل کردن تاخیر در طول مسیر می باشد. چطور می توانید بهترین زمان اسباب کشی در سال  و روز را را انتخاب کنید؟ باربری و اتوبار حجت بار با بهره گیری از سال ها تجربه راهنمایی هایی در خصوص انتخاب زمان درست اسباب کشی در زیر آورده تا با مطالعه آنها اسباب کشی اسان تری داشته باشید.

بهترین زمان اسباب کشی در سال

اغلب افراد تمایل کمتری به اسباب کشی در زمستان نسبت به تابستان دارند. خانواده هایی که دارای فرزند می باشند غالبا در زمان مدارس تمایلی به جا به جایی ندارند. و همچنین هوای سرد هم می تواند مشکل دیگر برای برنامه ریزی و کارهای فیزیکی برای رفتن به خانه جدید می باشد. و در بعضی مناطق در گذشته اجاره سالیانه در تابستان به پایان می رسید.

در حالی که استثنا های زیادی وجود دارد، اغلب مردم تمایل به اسباب کشی در ماه های گرم سال را دارند. اگر برنامه ریزی برای اسباب کشی شما با فصل سرما تداخل داشت مثلا در اواخر پاییز، یا زمستان و یا اوایل بهار خود را آماده برای اسباب کشی درون ماه ها کنید و از مزایای آن استفاده کنید. شما انعطاف پذیری بیشتری در برنامه ریزی های خود خواهید داشت. از آنجایی که باربری ها زمان آزاد تری دارند شما انعطاف پذیریتان در انتخاب تاریخ و زمان بیشتر است. هزینه باربری هم برای شما کاهش می یابد و همچنین می توانید انتخاب های بیشتر رای خانه جدید با قیمت مناسب تر داشته باشید.

بهترین زمان ماه برای اسباب کشی

آغاز و پایان هر ماه معمولا برای اجاره دادن یا اجاره کردن سال به سال  شروع و پایان مناسبی است. و این بدان معناست که وقتی صحبت از باربری می شود دوره شلوغ تری مد نظر است . اگر برنامه اسباب کشی شما جور شد، سعی کنید که در نیمه ماه جا به جا شوید چرا که می توانید با دست بازتری برای رزرو باربری اقدام کنید.

بهترین زمان برای اسباب کشی در هفته

اغلب افراد آخر هفته ها را برای اسباب کشی و رزرو اتوبار اقدام می کنند. دلیل که پشت این تصمیم نهفته است کاملا مشخص و واضح است.برای خیلی از افراد راحت تر است تا باربری را در آخر هفته رزرو کنند و دیگر نیاز به مرخصی گرفتن نداشته باشند.

همچنین در صورت داشتن وقت اضافه می توانند شروع به چیدمان و باز کردن کارتن اسباب کشی هم بکنند.

شما برای رزرو اتوبار در روز اسباب کشی مشکلی نخواهید خورد، در صورتی که از به اندازه کافی قبل برنامه ریزی کرده و کار رزرو را انجام داده باشید. اما در کل وسط هفته زمان خلوت تری می باشد . دقیقا همانند اسباب کشی در وسط ماه، اسباب کشی در وسط هفته برای برنامه ریزی و رزرو ساده تر است. شما انتخاب های بیشتری خواهید داشت و افراد کمتری که برای ساعت بهتر باربری با شما رقابت کنند.

بهترین زمان برای اسباب کشی در روز

 

باربری و اتوبار حجت بار برای رفاه حال مشتریان و ارایه خدمات هرچه تمام سال هاست که اقدام به ارایه سرویس شبانه روزی و ۲۴ ساعته نموده است.

اما در کل سعی کنید در تابستان از رزرو باربری در ساعت های گرم دوری کنید و همینطور در فصل های سرد سعی کنید در زمان های گرم تر رزرو را انجام دهید.

بهترین تصمیم برای نیازهای فردی منحصر به فرد شما

شما ممکن است که قادر نباشید صبح روز شنبه آذر ماه قادر به اسباب کشی باشید، با اینکه ممکن است قیمت بهتری بگیرید و اینکه باربری زمان باز تری برای رزرو داشته باشد. با این وجود با بررسی و استفاده از مقاله می توانید بهترین زمان ها را شناسایی و هرکدام که به برنامه شما نزدیک تر است و می تواند ارتباط برقرار کند را برگزینید تا با ازدهام و شلوغی آخر هفته تابستان و زمان های شلوغ دیگر رو به رو نشوید، و اسباب کشی کار آمد تر و راحت تری را برای خود و خانواده خود رقم بزنید.

بهترین زمان زندگی برای اسباب کشی

اسباب کشی به عنوان یکی از پر استرس ترین کارهای زندگی به حساب می آید. پس می بایست از قبل تا می توانید برای آن آماده باشید.

این فرصت بزرگی است، پس اگر بر زمان اتفاقی که قرار است بیوفتد کنترل داشته باشید، و از تداخل آن با مسائل استرس زا دیگر زندگی تان جلو گیری کنید، می توانید اسباب کشی راحت تری داشته باشید. اگر قصد اسباب کشی بعد از بچه دار شدن یا در هنگام تعویض شغل دارید، بهتر است از دوستان، آشنایان و فامیل کمک بگیرید تا دچار سر درگمی نشوید.

مشاورین حجت بار همواره به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما می باشند. تنها با شماره گیری ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ بدون نیاز به پیش شماره از سرار کشور.

اسباب کشی در تابستان

توسط | دسته‌بندی نشده | بدون نظر

باربری در تابستان

همانطور در مقاله بهترین زمان اسباب کشی گفتیم اکثر افراد به خاطر شرایط آب و هوا و مدارس تابستان را برای اسباب کشی انتخاب می کنند. وبه خاطر همین در این فصل نه تنها هزینه بیشتری برای جا به جایی متقبل می شوند بلکه باید با گرما و رطوبت هم مواجه شوند. بعد از کلی جمع آوری، بسته بندی و جا به جایی، آفتاب و گرما اصلا خوشایند نیست. اتوبار و باربری ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ مقاله زیر را آماده کرده تا به شما کمک کند در گرمای تابستان راحت تر اسباب کشی کنید.

صبح زود شروع کنید

می خواهید از گرما فرار کنید؟ پس سعی کنید تابستان بعد از ظهر اسباب کشی نکنید. مخصوصا اگر در منطقه گرمسیر زندگی می کنید. وقتی صحبت از جا به جایی در تابستان می شود، بهترین راه حمل بار و اثاثیه صبح زود است. معمولا میزان گرما و اشعه UV آفتاب بین ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر به بیشترین حد خود میرسد. پس جا به جایی در این زمان انتخاب خوبی نیست. پیشنهاد می کنیم که باربری خود را برای صبح زود رزرو کنید و اگر در روز مورد نظر شما رزرو نداشتند، اسباب کشی را به روز دیگری موکول کنید. اتوبار ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ همیشه شروع صبح زود را ترجیح و پیشنهاد می دهد.

لباس مناسب بپوشید

چند قانون برای پوشیدن لباس در گرمای تابستان وجود دارد. اول مطمئن شوید لباسی که می پوشید، سبک، نازک،دارای قابلیت عبور جریان هوا، مثل لباس نخی یا کتان باشد. این نوع لباس ها باعث جذب عرق و رطوبت بدن می شود و این امر سبب می شود تا در حرکت خشک شود. نکته، از لباس های پلی استر ، پلاستیکی و پارچه مصنوعی جدا خود داری کنید. دوم، سعی کنید لباس هایی با رنگ روشن بپوشید. رنگ سفید و مشابهش باعث می شود تا زیر آفتاب خنک تر بمانید. به خاطر داشته باشید که لباس های مشکی و تیره افتاب بیشتری جذب می کنند و باعث می شوند بیشتر عرق کنید و گرمتان شود. از عینک افتابی و کلاه حتما استفاده کنید.

آب برای کل روز به همراه داشته باشید

آب خوردن زیاد در فصل تابستان بسیار مهم است. و زمانی مهم تر می شود که شما قصد اسباب کشی در تابستان را دارید. چون در زمان بسته بندی و جا به جایی کارتن ها شما تعرق بدنتان زیاد می شود و اگر نتوانید آب از دست رفته را جبران کنید ، بدنتان دچار مشکل کم آبی شده و عوارض جدی را به بار می آورد. با توجه به مطالعات انجام شده اب حیاتی ترین ماده برای انسان و موجودات زنده می باشد. به خاطر داشته باشید که اگر شما ورزشکار هستید از افراد عادی به اب بیشتری نیاز دارید. پس حتما ظرف های آب خنک برای روز اسباب کشی خود کنار بگذارید.

تجهیزات سرمایشی را قبل از شروع جا به جایی روشن کنید

تجهیزات سرمایشی را فراموش نکنید.اگر در فصل گرم تابستان اسباب کشی می کنید روشن کردن تجهیزات سرمایشی مثل کولر اولین و بالا ترین اولویت را دارد. با این کار شما و کارگران باربری از شدت تعرق از هوش نمی روید. با خنک نگه داشتن خانه شما می توانید تمرکز بیشتری روی وظایفتان داشته باشید.

استفاده از کرم ضد افتاب

قبل از شروع حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. فرقی نمی کند کرم باشد و یا به صورت اسپری، تمام صورت ، گردن، گوش، دست ها و پا های خود را کاملا ضد آفتاب بزنید. با توجه به مطالعات انجام شده در دانشگاهی در آمریکا، شما می بایست از ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر ، دارای مقاومت در برابر آب و ایجاد کننده یک لایه روی پوست استفاده نمایید. ۱۵ دقیقه قبل از خروج از منزل کرم ضد آفتاب را بزنید. و هر دو ساعت مجددا این کار را انجام دهید تا کرم های جذب شده یا پاک شده دوباره ترمیم شوند.

تمامی اقلام در آفتاب دوام نمی آورند

وقتی در حال بسته بندی وسایلتان هستید ، باید بدانید که همه آن ها زیر آفتاب به مدت چند ساعت دوام نمی آورند یا اب شده و یا فاسد می شوند.

اتوبار و باربری ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ با استفاده از سال ها تجربه اقدام به تولید کارتن مخصوص حمل مواد یخ زده کرده است که تا ۲۴ ساعت دمای داخل آن حفظ می شود و دیگر نیاز نیست نگران گوشت و مرغ و وسایل یخچالی و فریزری خود باشد.

کارتن حمل مواد یخ زده

فن قابل حمل بیاورید

قبل از روز باربری حتما تعدادی فن قابل حمل که شارژی هستند یا با باطری کار می کنند تهیه کنید. در قسمت هایی که مشغول کار هستید و گرم است از آن ها استفاده کنید.

حوله خنک همراه داشته باشید

یکی از بهترین روش ها برای خنک ماندن در گرمای تابستان استفاده از حوله خنک است. توصیه می شود اول یک کلمن را پر از یخ کنید و سپس چند عدد از این حوله ها را داخل آن قرار دهید. اجازه دهید حداقل یک ساعت بمانند. بعد با قرار دادن آن ها روی سر و صورت خود دمای بدنتان را کاهش دهید.

از علایم گرما زدگی مطلع باشید

در نهایت قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد می تواند خطرناک باشد. اگر هوا گرم است ، پس بسیار مهم است که از علایم گرما زدگی و دیگر بیماری های مرتبط با گرما مطلع باشیم. با توجه به گفته پزشکان این علایم می تواند شامل افزایش دمای بدن، سردرد، تهوع، سرگیجه،ضعف و خستگی، گرفتگی عضلانی، تشنج و سردرگمی باشد. اگر شما یا هرکس دیگری که در این اسباب کشی همراه شماست این علایم را داشت، خودتان یا او را از معرض گرما خارج کنید و سریعا به نقطه خنکی بروید. متخصصان پیشنهاد می کنند به کسانی که مشکوک به گرما زدگی می باشند آب فراوان دهید، دراز بکشند ( در صورت بیهوشی آسیب نبینند) و دوش آب سرد بگیرند یا از حوله خنک برای پایین آوردن دمای بدن استفاده کنند.

انبار موقت وسایل کانتینری

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

انبارهای حجت بار

اجاره انبار برای وسایل منزل یکی از خدماتی است که یک باربری خوب می بایست ارایه دهد و اتوبار و باربری حجت بار مفتخر است که توانسته اولین و برترین ارایه دهنده انبار های موقت کانتینری برای وسایل منزل و اداره جات تحت شرایط استاندارد اروپایی باشد.

در اینجا مواردی که در هنگام انبار کردن و نگهداری اثاثیه و وسایل منزل باید در نظر داشته باشید آورده شده است.

انبار کانتینری موقت می تواند برای هزاران دلیل استفاده شود. اگر شما قصد فروش منزل خود را دارید. و می خواهید خانه را خالی کنید تا تعمیرات و نقاشی انجام دهید و به خانه نمای بهتری بدهید انبار موقت اثاثیه منزل می تواند بهترین انتخاب باشد. ممکن است شما وسایل زیادی برای خانه جدیدتان داشته باشید که نمی توانید همه آنها را با خود ببرید. یا بچه های شما یا اجدادتان وسایلی دارند که برای شما با ارزش است و جایی برای آن ها ندارید و می خواهید از آن ها تحت شرایط مناسب نگهداری کنید. وسایل فصلی که الان به آن ها احتیاج ندارید و تا فصل مورد استفاده آنها را می خواهید در انبار اثاثیه نگهداری کنید.

مهم نیست دلیل استفاده شما از انبار موقت، انبار دایمی، انبار کانتینری چیست، اتوبار حجت بار کار را برای شما با ساخت فضای مناسب و استاندارد و قرار دادن کانتینرهای نگهداری اثاثیه در فضای بسته  برای شما بسیار ساده کرده است. شما به راحتی با ورود به بخش انبار اثاثیه می توانید از شرایط، سایز کانتینر، قیمت ها و… هر چیزی که می خواهید بدانید مطلع شوید.

در اینجا برخی از شرایطی که باید در هنگام انتخاب انبار در نظر بگیرید را برای شما آورده ایم تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید.

سایز انبار برای وسایل منزل چقدر است، هزینه اجاره انبار موقت کانتینری، ساعت های کاری و دست رسی، حمایت و محافظت در برابر آب و آتش، احتمال آلوده شدن به حشراتی مثل موریانه، امنیت، محل پارک خودرو، محل نگهداری وسایل، نظافت انبار، مسقف بودن انبار اثاثیه، فاصله انبار تا منزل شما.

به محض اینکه انبار مورد نظر خود را پیدا کردید. بسیار مهم است که برنامه ریزی کنید تا چطوری وسایل خود را بچینید. دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا یک انبار بی دردسر را تجربه کنید:

حتما دقت داشته باشید که کارتن ها را برچسب زده و در زمان قرار دادن برچسب روبه جلو باشد بهتر است هر ۳ طرف برچسب بخورد.

مطالعه کنید : بهترین روش برچسب زنی کارتن ها

کارتن های سنگین را در ارتفاع زیاد قرار ندهید ، چون هم خطر ریزش دارند و هم برای جابه جایی زمان زیادی از شما می گیرند.

اطمینان حاصل کنید که قفلی که برای انبار تهیه می کنید به قدر کافی محکم و مطمئن باشد.

شماره تماس فردی در انبار اثاثیه تان را بگیرید تا با آن نفر در تماس باشید. البته همیشه مدیر انبار می تواند به شما کمک زیادی در رابطه با سوال های احتمالی که ممکن است برایتان پیش بیاید ، بکند.

مقررات قرارداد اجاره انبار را حتما با دقت کامل مطالعه کنید و از نحوه پرداخت و تسویه مطلع شوید.

اگر شما باربری حرفه ای دارید که از او خواستید برای شما بار را جا به جا کرده و به انبار انتقال دهد ، حتما بخواهید که برچسب کارتن ها مشخص باشد.

برای رزرو انبار برای اثاثیه منزلتان یا اداره تان هم اکنون با ما تماس بگیرید

۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ پاسخویی ۲۴ ساعته

۱۱ نکته پس از رفتن به خانه اجاره ای

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

۱۱ گام بعد از اسباب کشی به خانه جدید

پیدا کردن آپارتمان جدید و رفتن به آن کار بسیار دشوار و زمان بری می باشد. بعد از اینکه باربری و انتقال اثاثیه شما انجام شد کار هنوز تمام نشده است. ما چند راهنمایی برای سرعت بخشیدن به فرایند اسباب کشی شما و سکونتتان در آپارتمان جدیدتان فراهم و گرد آوری کرده ایم که در زیر به آنها اشاره شده است.

۱- اطمینان حاصل کنید تمامی سرویس ها کار می کنند.

به محض اینکه کلید خانه جدید را در دست داشتید و اختیار دار بودید، چک کنید که تمامی سرویس ها از جمله آب،برق، گاز، … کار می کنند. کلید ها را روشن خاموش کنید، لوله کشی گاز را ببینید، شوفاژ و همه وسایل سرمایشی و گرمایشی را بررسی کنید.

اگر نیاز به سرویس در هرکدام از قسمت ها وجود داشت حتما برنامه ریزی تعمیر آن را قبل از اسباب کشی به آنجا انجام دهید تا در زمان ورود همه چیز مرتب باشد. هرچیزی که کار نمیکند باید در اسرع وقت تعمیر شود.

۲- چک لیست پر کنید.

صاحبخانه می بایست به شما چک لیستی تحویل دهد که در آن همه موارد بررسی شوند و اگر خرابی وجود دارد در آن ثبت شود. اگر صاحب خانه این کار را نکرد چون معمولا در ایران این کار صورت نمی گیرد، خودتان اقدام به تهیه آن کنید و همه موارد خرابی از جمله نقاشی و رنگ دیوار ها، خط و خش روی زمین در و کمدها و کلیه موارد مشابه را بررسی و در صورت مشاهده یاد داشت نمایید و از صاحب خانه رسید تهیه کنید، چون در انتها که بخواهید خانه را پس بدهید ثابت کردن اینکه خرابی ها کار شما نبوده است کاری بس دشوار است.

 

۳- باز کردن کارتن اسباب کشی

حالا قسمت سرگرم کننده با باز کردن کارتن های اسباب کشی شروع می شود. جا افتادن در خانه جدید ممکن است کمی زمان بر باشد پس بهتر است هرچه سریع تر شروع کنید. اگر مقاله های گذشته ما را دنبال کرده باشید در آن قبل از بسته بندی اثاثیه به شما آموزش دادیم که چگونه کارتن های بسته بندی خود را برچسب بزنید. پس اگر این کار را به درستی انجام داده باشید حال فرآیند چیدمان شما بسیار سریع و سرگرم کننده خواهد بود چون از محل کلیه وسایلتان مطلع هستید و زمان صرف پیدا کردن آنها نمی کنید.

مطالعه کنید : نحوه صحیح برچسب زنی کارتن بسته بندی

 

۴- هر مشکلی در آپارتمان جدید پیش آماد سریعا به صاحب خانه اطلاع دهید

بعد از جا به جایی به محل جدید ممکن است متوجه خرابی وسایلی مثل پکیج گرمایش یا سرمایشی شوید یا وجود اشکال در سیستم مخابره ای داخلی ساختمان یا سیستم ایمنی اطفاء حریق. پس در صورت مشاهده هر کدام از این موارد فورا به صاحب خانه اطلاع دهید تا در رفع سریع تر آنها اقدام نماید.

۵- پیدا کردن کدپستی جدید

کد پستی آپارتمان جدید خود را پیدا کنید و آن را به بانک و جاهایی که اشتراک دارید اعلام کنید تا مرسوله های شما و قبوض وموبایل شما به آدرس قبلی ارسال نشوند.

۶-  محل قرار دادن زباله را پیدا کنید

آپارتمان ها و مجتمع های جدید معمولا جایی برای جمع آوری زباله ها به صورت تفکیک شده دارند ، مثلا محلی برای بازیافتی ، محلی برای زباله های شیشه و کاغذ و زباله های معمولی.

۷- از کلید ها یدک بسازید

 

اگر نیاز به کلید های دیگر دارید با مراجعه به نزدیک ترین کلید سازی اقدام به ساخت کلید کنید ، البته در بعضی موارد که درب ها ضد سرقت نمی باشند می توان به صورت موقت تا زمان سکونت مغزی درب را تعویض نمود اما در هر صورت داشتن کلید یدک درون ماشین یا کیف الزامیست چون ممکن است گاهی فراموش کنید کلید را بردارید و برایتان دردسر ساز شود مخصوصا زمانی که در ضد سرقت باشد.

۸-  خرید مواد غذایی

به محض اینکه کار اسباب کشی به اتمام رسید شما می بایست برای خرید مایحتاج مواد غذایی اقدام کنید. پیدا کردن نزدیک ترین فروشگاه به شما می تواند این مشکل را برطرف نماید.

۹- درخواست اتصال اینترنت

راه اندازی اینترنت در محل جدید نیاز دارد تا شما با شرکت ارایه دهنده سرویس اینترنت تماس گرفته و اعلام تغییر آدرس و شماره تلفن نمایید تا آنها سرویس اینترنت شما را از خط قبلی به خط جدید شما انتقال دهند. اگر شما هم از آن دسته هستید که احتیاج زیادی به اینترنت برای انجام کارهای خود دارید بهتر است قبل از اسباب کشی اقدام به انتقال سرویس نمایید.

۱۰- بیمه

حتما تغییر آدرس و آدرس جدید را به بیمه اعلام کنید. و وسایل و خانه خود را درمقابل حوادث بیمه کنید.

۱۱- محل جدید را تبدیل به خانه خود کنید

ما توصیه میکنیم با چیدمان دکوراسیون، ملاقات با همسایه های جدید، و یا پختن اولین غذا در محل جدید ، محیط آپارتمان جدید را برای خود کنید. اسباب کشی و حمل اثاثیه کار بسیار دشوار و خسته کننده ای می باشد، و پس از یک روز سخت که به این کار اختصاص دادید حتما دوست دارید که یک استراحت خوب داشته باشید.

رفتن به یک آپارتمان اجاره ای می تواند کار سختی باشد اما با کمی مدیریت و سازماندهی می توانید کار ها رو به سرعت انجام داده و احساس خانه خود را داشته باشید.

شما می بایست از فضای خانه مراقبت کرده و اجاره را سر وقت پرداخت نمایید و در صورت مشاهده هر گونه خرابی سریعا به صاحب خانه گزارش دهید.

اسباب کشی در پاییز

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

زمان اسباب کشی

فصل پاییز به عنوان تصویری از سال با دمای متعادل با  مناظر زیبای در حال تغییر به همراه هوای دلپذیر ، فصل مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. نه تنها این فصل مناسب برای کمپ و پیکنیک های خارج از شهر می باشد بلکه زمان مناسبی برای جا به جایی و اسباب کشی نیز می باشد.

مزایای اسباب کشی در پاییز

با توجه به منطقه ای که شما زندگی می کنید تغییر رنگ برگها از سبز به قرمز و زرد که از مهر شروع می شود تا آذر نشان گر فصل دیگری جز پاییز نمی باشد.

همه ما می دانیم که تابستان شلوغ ترین فصل باربری و اسباب کشی می باشد، چون بچه ها مدرسه نمی روند، روزها طولانی تر است و هوا نیز گرم تر می باشد. اما ممکن است هزینه اسباب کشی بیشتر باشد و به خاطر شلوغی باربری زمان مناسب و دلخواهتان را نتوانید رزرو کنید. از سوی دیگر زمستان هم آب و هوای غیر قابل پیش بینی دارد و این امر باعث شده که کمتر افراد این فصل را برای جا به جایی خانه  و آپارتمان انتخاب کنند.

پس نگاهی بیندازیم به چند مزایای اسباب کشی در پاییز و نکاتی که به جا به جایی راحت تر شما کمک کند.

سرویس بهتر قیمت کمتر:  از آنجایی که باربری ها در فصل پاییز تعداد کمتری مشتری نسبت به فصل تابستان دارند می توانید پیشنهاد قیمتی مناسب تری نسبت به تابستان بگیرید. قیمت باربری بستگی به عوامل متعددی دارد که می توانید با مراجعه به بخش تعرفه ها از آنها مطلع شوید. نرخ باربری در زمان های مختلف نیز متفاوت است.

 

 

قدرت خرید: به دلیل اینکه افراد کمتری در فصل پاییز اسباب کشی می کنند و جا به جا می شوند، شما قدرت خرید بیشتری در زمان خرید یا اجاره خانه دارید. ممکن است انتخاب های کمتری داشته باشید ، اما بازار کوچکتر مزیت های خودش را نیز دارد. برای هر چیزی بازار خلوت تر ، رقابت کمتری نیز نسبت به بازار شلوغ دارد. فروشندگان معمولا ریسک قیمت را نمی کنند که به خاطر قیمت بالاتر شما را از دست بدهند و منتظر مشتری دیگری باشند. و شما دیگر وارد جنگ املاک نمی شوید و مشاوران وقت بیشتری برای شما قرار داده و به خاطر کمبود رقابت مورد ها را با قیمت مناسبی برای شما پیدا می کنند.

هوای خنک تر: هوای خنک تر در فصل پاییز می تواند کمک بسیاری به شما در اسباب کشی بکند. در مقایسه با گرمای شدید تابستان که از حجم توان کم می کند و باعث خستگی می شود می توان در هوای خنک تر پاییز کارایی بیشتری در امر حمل اثاثیه منزل انتظار داشت. و با اسباب کشی در پاییز و قبل از رسیدن زمستان می توانید از احتمال برف و یخ زدگی خیابان ها در امان باشید.

رانندگی به یاد ماندنی:  اگر قصد جا به جایی به شهر یا شهرستان دیگر را دارید، با توجه به نوع آب و هوای آن منطقه در مسیر با تغییر رنگ های زیبای که مثل قاب عکس می مانند مواجه خواهید شد که این خود اسباب کشی شما را رویایی تر می نماید.

اماده شدن برای اسباب کشی در پاییز

برای خیلی از افراد فصل ایده آل برای اسباب کشی و ا به جایی فصل پاییز به شمار می آید. بهترین راه برای انجام جا به جایی در پاییز شناسایی و آماده سازی مقدمات لازم برای اسباب کشی در این فصل است.

نکاتی که در زیر به آنها اشاره شده توسط باربری حجت بار با بهره گیری از سال ها تجربه در زمینه حمل بار گرد آوری و در اختیار شما قرار داده شده است.

مسیر حمل بار را پاک کنید.

 

 

در فصل پاییز برگ ها زرد شده و میریزند و نمای زیبایی به خیابان ها می دهند. اما با ماندن آنها روی زمین و جذب رطوبت این برگ ها لغزنده شده و باعث سر خوردن می شوند. پاک کردن برگ ها از راهرو حیاط و درب منزل قبل از رسیدن باربری باید در اولویت باشد. یک لغزش و زمین خوردن روی برگ های لیز می تواند یک فاجعه باشد و به شما، پرسنل باربری و وسایل شما آسیب برسد.

برگ های مرطوب همچنین به کف کفش ها نیز می چسبند، و زمانی که شما با یکی از آنها وارد خانه می شوید ریسک وقوع یک خطر بزرگ مثل لیز خوردن یا افتادن در خانه را بالا می برید. و به مراتب این ریسک می تواند بدتر و خطرناک تر شود نسبت به وسیله ای که در دست دارید.

نکته: همیشه یک برس یا پا دری جلوی درب خانه داشته باشید تا شما و پرسنل باربری قبل از ورود کف کفش هایشان را تمیز کنند و با این کار از لیز خوردگی و وقوع حادثه جلوگیری می کنید.

انتقالی مدرسه فرزندانتان

 

 

در کنار اینکه پاییز زمان مناسب برای اسباب کشی می باشد ، اما دشواری هایی نیز در کنار آن قرار دارد، به خصوص زمانی که دارای فرزند باشید.

یکی از عمده دلایلی که اغلب افراد تابستان را برای جا به جایی منزلشان انتخاب می کنند، ساده تر بودن روند جا به جایی مدرسه فرزندشان در تعطیلات تابستان می باشد. گرچه انتقالی مدرسه در پاییز از آنجایی که سال جدید تحصیلی اغاز شده کمی دشوار تر است.

برای کودکان اغلب مشکل است که دوستان، مدرسه و کلاس خود را که چند هفته در آن رفته اند و به آن عادت کرده اند را رها کنند و بلافاصله در مدرسه جدید با همکلاسی های جدید قرار بگیرند. و از آن سخت تر اینکه نحوه آموزش در مدارس متفاوت است و فرزند شما می بایست سریعا خود را به کلاس جدید برساند.

قبل از جا به جایی شما می بایست اقدام به گرفتن انتقالی برای فرزند خود کنید و همینطور می توانید از معلمان سوال کنید که قبل از ورورد فرزندتان به کلاس آنها چه مواردی را مطالعه کنند. و از آنجایی که هر مدرسه لباس فرم مخصوص خود را دارد حتما قبل از جا به جایی آن را برای فرزندتان تهیه نمایید.

 

نکات لباس پوشیدن در پاییز

نحوه لباس پوشیدن شما در اسباب کشی در فصل پاییز نقش بسیار مهمی را ایفا میکند. برای اینکه اسباب کشی راحت و بی استرسی داشته باشید نحوه لباس پوشدن و استفاده از چه نوع و جنس لباسی بسیار مهم است.

در مرحله اول لباسی را انتخاب کنید که برایتان راحت است. در حالی که نمی توانید هوا را پیش بینی کنید اما مطمئنا می تواید برای آن برنامه ریزی کنید. پس هواشناسی را پیگیری کنید و برای لباس هایتان برنامه ریزی کنید. می توانید از چند لایه لباس استفاده کنید که در صورت سرد بودن شما را گرم نگه دارد و هر زمان که هوا گرم شد می توانید به راحتی یکی را در آورده و خنک شوید. فقط اطمینان حاصل کنید که لباس شما جلوی حرکت شما را نگیرد و بتوانید به راحتی در هر جهتی حرکت کنید.

 

چه زمانی از فصل و دما لباس مناسب
اوایل پاییز- صبح ها تا عصر گرمتر و در شب خنک می شود لباس های وزن سبک،تی شرت های کتان ، شلوار جین یا کتان
اواخر پاییز – هوا نسبتا در تمام روز سرد و همراه نسیم خنک می باشد سوئیت شرت سبک ،ژاکت، جین و پیراهن استین بلند

 

 

همیشه در فصل پاییز بارانی و یا کاور های مخصوص باران دم دست داشته باشید. و نه فقط برای خودتان بلکه برای متعلقاتتان که می خواهید خودتان حمل کنید تا از خیس شدن آنها جلوگیری کنید. ممکن است ناگهان باران شروع شود و اگر شما پیش بینی وسایل مورد نیاز را کرده باشید شما و وسایلتان خشک می مانید. حتما توجه ویژه ای به کفشی که می پوشید داشته باشید تا کف آن سر و لغزنده نباشد. از پوشیدن کفش های رو باز و سندل خود داری کنید.

انتقال کسب و کار به محل بزرگ تر

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

انتقال کسب و کار به محل بزرگ تر با برابری حجت بار

داشتن کسب و کار برای خود یک تجربه بی نظیر است، چون می تواند به شما آزادی مالی دهد و شما را به موفقیت های بزرگ برساند اما از طرف دیگر مسئولیت های بسیاری نیز دارد .

با توجه و دقت کافی، تمامی کسب و کارها قابلیت رشد در طول زمان را دارند.  و همچنین ممکن است با رشد آن نیاز به فضای بیشتری برای ادامه و پیشرفت کسب و کارتان داشته باشید و مجبور به جا به جایی به محل جدیدی شوید.

اگر می خواهید محل کسب و کارتان را تغییر دهید، ادامه مطالب را با دقت بخوانید تا با یاد گیری چند نکته کار جا به جایی را هرچه ساده تر انجام دهید.

بهترین موقعیت را انتخاب کنید

 

جا به جایی به شما اجازه می دهد تا یک شروع جدید داشته باشید. پس نه تنها به دنبال جایی باشید که به قدر کافی برای ابزار کار شما و کارمندان شما بزرگ باشد بلکه از نظر دسترسی به تامین کننده و دست رسی مشتریان به شما مناسب باشد. به زیر ساخت آن توجه کنید و حتما محلی را انتخاب کنید که دسترسی به آن ساده باشد. و در کنار آن مقرون به صرفه و هماهنگ با بودجه شما باشد.

اهدا تجهیزات غیر ضروری و منسوخ

 

هم زمان با بزرگتر شدن کسب و کار شما وسایل بی استفاده و منسوخ انباشته تر می شوند و این مسئله ای است که مطمئنا شما دوست دارید جلوی آن را به هر قیمتی که هست بگیرید. این وسایل را شناسایی کنید و آنها را بفروشید یا اهدا کنید تا در جا به جایی به محل جدید با خود حمل نکنید.

کارتن ها را علامت بزنید

 

کارتن ها را حتما با برچسب زنی علامت بزنید با این کار از دردسر های چیدمان خلاص می شوید. با این کار شما می توانید اسباب کشی خود را سازماندهی کرده و بهره وری آن را بیشتر کنید، که در کسب و کار بهره وری و بهینه سازی مهم ترین اصل به حساب می آید. این کار همچنین روند کل را بهبود می بخشد، و یک دلیل اصلی برای سرعت بخشیدن به کار جابه جایی است.

مطالعه کنید : نحوه صحیح برچسب زنی کارتن اسباب کشی

تجهیزات برقی را جدا جدا بسته بندی کنید و سیم ها را جدا کنید
کابل ها می بایست به صورت جداگانه بسته بندی و حمل شوند. و همچنین باید دقت کنید که تمامی کامپیوتر ها به صورت مجزا و جدا جدا بسته بندی شده و حمل شوند. کامپیوتر ها وسایل حساسی می باشند پس برای بسته بندی آنها از تیم بسته بندی حرفه ای ظریف بار کمک گرفته تا آسیب را به حداقل برسانید.

اول اثاثیه را حمل کنید

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی قبل از هر چیزی لازم است شما مبلمان را جا به جا کنید. این کار را قبل از خرید مبلمان و میز های جدید که می خواهید اضافه کنید انجام دهید. با این کار ایده بهتری برای خرید میز و صندلی های جدید و محل قرار گیری آنها خواهید داشت .  این قدم بسیار مهمی است چون شما برای استقرار وسایل و کارمندان اول می بایست میز و صندلی ها را مستقر کنید.

یک باربری حرفه ای انتخاب کنید

 

انتخاب بهترین باربری کار بسیار حیاتی است. با انتخاب نادرست شما به راحتی زمان و هزینه گزافی را از دست خواهید داد. اتوبار ظریف بار با بهره گیری از سال ها تجربه و ارایه خدمات متنوع ، بسته بندی اثاثیه، حمل بار، چیدمان و کارشناس اسباب کشی برای سازماندهی و تسریع فرایند جا به جایی، از جمله این خدمات می باشد. بهره گیری از باربری حرفه ای به مراتب روند اسباب کشی را ساده تر و سریع تر می کند و از آنجایی که در مدت جا به جایی کسب و کار به تعلیق می افتد ، انجام سریع جا به جایی می تواند هزینه زیادی را ذخیره کند.

چرا ظریف بار ؟

بروز رسانی اطلاعات تماس
به محض اینکه در محل جدید مستقر شدید می بایست اطلاعات تماس خود اعم از آدرس و تلفن را به روز رسانی کنید و به مشتریان اطلاع دهید. با طراحی کارت ویزیت جدید ، تغییر اطلاعات تماس روی وب سایت و ارسال ایمیل و تغییر امضای ایمیل می توانید این کار را سریع تر انجام دهید.

باربری ارزان واسباب کشی مقرون به صرفه

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

می خواهید در اسباب کشی پول کمتری هزینه کنید؟ – بهترین رویکرد چیست؟

اینکه بخواهید در هزینه اسباب کشی و حمل بار صرفه جویی کنید بسیار امری منطقی است- در نگاه اول ارزان و مقرون به صرفه به نظر یکسان می آیند، به ویژه هنگامی که قصد توصیف یک باربری را داشته باشیم. اما ارزان و مقرون به صرفه از این بیشتر نمی توانند متفاوت باشند. فهمیدن تفاوت این دو کلمه نه تنها شما را از هزینه زیاد محفوظ می کند بلکه، شما را از استرس، دردسر و اتفاقات نا گوار در روز اسباب کشی نجات می دهد.

پس، باربری ارزان چیست؟

باربری و اتوبار ارزان به دنبال استفاده از تجهیزات و لوازم ارزان و نیروی کار کم هزینه است. چرا؟ از آنجا که برای سود بیشتر تمام سعی خود را می کنند که قیمت پایه را کاهش دهند به همین منظور تا می توانند از ارزان ترین امکانات برای حمل بار استفاده می کنند. سپس، تکنیک های کاهش هزینه ؟ زمانی که کار حمل بار شما را به عهده گرفتند کیفیت را فدای قیمت می کنند. و شما را با هر اتفاقی رها می کنند. و این یک روش درست کار باربری نیست.

و حتی می تواند از این بدتر هم شود. شما حتی ممکن است با کارگر حمل با اطلاعات ناکافی یا حتی بدون تجربه در زمینه حمل اثاثیه مواجه شوید. اغلب مواقع شرکت های اتوبار از کارگر حمل موقت استفاده می کنند که فقط برای یک روز می آیند و این نه تنها باعث آسیب به وسایل شما می شود بلکه خطر کم شدن وسایل را نیز افزایش می دهد. آنها هرکسی را که بتواند کارتن بلند کند می آوردند.

حتی اگر آن کارگران دو یا سه بار هم اینکار رو انجام داده باشند باز هم دلیل کافی برای تجربه دار بودن آنها نیست. و واقعا این همان افراد مورد نظر شما برای حمل وسایل منزلتان هستند؟ و حالا بدترین قسمت: زمانی که حادثه ای رخ می دهد و همه چی بهم می ریزد ، ممکن است حتی جایی و دفتری نداشته باشند که مراجعه کنید، حتی برخی از آنها مجوز هم ندارند. و شما باید هزینه وسایل خراب شده و یا آسیب های وارده به خانه قبلی را بپردازید که ممکن است به مراتب بیشتر از هزینه جا به جایی باشد.

 

بدترین بخش؟ اگر تا اینجا تمام این چالش ها کافی نبود، زمانی که شما سعی می کنید با استفاده از یک باربری ارزان پول کمتری هزینه کنید، معمولا هزینه شما بیشتر از آن چیزی می شود که تصور می کنید و بعد از حمل اثاثیه متوجه این موضوع می شوید.  به این موضوع فکر کنید، در نهایت باید برای جای گزینی یا تعمیر مبلمان خراب شده هزینه کنید. و همچینی آسیب هایی که به خانه قدیمی یا جدیدتان وارد می شود ، مخصوصا اگر مستاجر باشید که ممکن است بخشی از پول پیش خود را از دست بدهید.

تفاوت باربری مقرون به صرفه  چیست؟

یک باربری مقرون به صرفه مثل حجت بار اول به کیفیت خدمات فکر می کند. این گونه باربری ها در تلاش برای ارایه خدمات با کیفیت و جلب رضایت و اعتماد مشتری هستند. بنابراین با استخدام کارمندان و پرسنل حرفه ای و صرف زمان و هزینه برای آموزش آنها و استفاده از با کیفیت ترین تجهیزات بسته بندی ، اثاثیه شما را با حداقل آسیب و در کمال اطمینان جا به جا می نمایند.

در باربری و اتوبار های حرفه ای پرسنل همگی حرفه ای می باشند چون هم دوره دیده اند و هم تجهیزات بسته بندی با کیفیت و ماشین های حمل بار مناسب در اختیار دارند. به این ترتیب فرآیند حمل اثاثیه شما هر چه دقیق تر، سریع تر و مطمئن تر انجام خواهد شد. و این همان ذخیره پول می باشد که برای شما انجام می دهند.

شما زمان ، پول و انرژی کمتری هزینه کرده و در مقابل از بهترین خدمات با بهترین کیفیت برخوردار شده اید.

در یک باربری به دنبال چه چیزهایی باشیم؟

هر زمان که قصد اسباب کشی داشتید، حتما از یک اتوبار حرفه ای و قابل اطمینان استفاده نمایید. برای تشخیص هم به دنبال نکات زیر باشید:

دارای مجوز و استاندارد های روز باشد
ارایه خدمات کلی و جزیی حمل اثاثیه
باربری سفارشی، که به شما امکان استفاده از خدمات بسته بندی، حمل، انبار وسایل و اثاثیه،چیدمان و سایر سرویس ها را می دهد
سابقه کار و شهرت
تعداد پرسنل و ماشین ها
خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته

بسته بندی وسایل انبار

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

زمانی که صحبت از اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل می شود، می بایست علاوه بر فکر کردن به بسته بندی وسایل داخل خانه باید به بسته بندی وسایل انباری، گاراژ و یا باغچه هم فکر کنید. اگر قرار است در جای جدید از ابزار الات گاراژ یا باغچه خود استفاده کنید ، باید آن ها را بسته بندی و برای حمل آماده سازید.

باربری و اتوبار حجت بار با بهره گیری از بیش از پنجاه سال تجربه در زمینه حمل بار و بسته بندی اثاثیه دارای تیم فنی می باشد که در جهت رفاه و آسایش هرچه تمام تر شما، تمامی اقلامی که نیاز به جابه جایی دارند را در محل فعلی باز کرده و بسته بندی می کند و در محل جدید آماده به شما تحویل می دهند.

گرد آوری تجهیزات بسته بندی

 

قبل از رفتن به سمت گاراژ و شروع بسته بندی، می بایست تجهیزات و وسایل مورد نیاز بسته بندی را فراهم و گرد آوری کنید. مطمئنا وسایلی از قبیل چسب بسته بندی، کارت اسباب کشی، فوم، نایلون حبابدار احتیاج دارید.

اما داشتن وسایل زیر به شما در بسته بندی کمک بسیاری می کند.

. برچسب

. پلاستیک زیپ دار

. ظروف پلاستیکی درب دار برای پیچ ها

. جوراب قدیمی و ضخیم

. ماژیک دایمی

. موبایل یا دوربین

برای حمل وسایل سنگین جعبه های پلاستیکی قوی حتما تهیه کنید. اگر دفترچه راهنمای وسایل الکترونیکی و گاز خود را دارید، حال زمان خوبی برای قرار دادن آنها در بسته بندی هر کدام از وسایل است.

با دقت جمع آوری کنید

اگر گاراژ شما محلی برای ریختن تمامی وسایلتان شده و هر چه که به نظرتان اضافه می آمده درون آن قرار دادید، اکنون فرصت مناسبی است که از دست وسایل به درد نخورتان خلاص شوید. اول وسایل بزرگی که قصد حمل آنها را دارید شناسایی کنید، مثل اره ، بیل و … این وسایل را از انبار و یا گاراژ خارج کنید تا بتوانید مدیریت بیشتری بر وسایل موجود داشته باشید.

یک یا دو کیسه بزرگ زباله کنار خود قرار دهید تا به محض دیدن هر زباله یا چیز بدرد نخور ، درون آنها بندازید، مثل جعبه های خالی بی استفاده، بطری، درب و تکه های چوب. تکه های بزرگ چوب را می توانید به نجاری ها بدهید .

پیچ ها و میخ های سالم را که می خواهد درون قوطی بریزید. با استفاده از پلاستیک های زیپ دار پیچ ها و میخ ها را از هم جدا کنید.

اکثر مایعات از جمله سوخت، روغن و رنگ را شرکت باربری حمل نمیکند و از جمله کالاهای ممنوعه به حساب می آید.

بسته بندی تیغ ها و اره ها

 

اگر شما تمام وسایل تیز از جمله چاقو، اره و تیغ ها را درون جعبه بریزید در اثر ضربه و جابه جایی خراب می شوند و ممکن است دیگر قابل استفاده نباشتد. تمام لبه ها را با روزنامه یا کاغذ بسته بندی بپوشانید و روی آن ها حسابی چسب بزنید. به نوک تیغه توجه بیشتری کنید چون ممکن است در اثر یک فشار کوچک کاغذ را پاره کنند. بهتر است محافظی برای آن تعبیه کنید. فضا های خالی جعبه ای که وسایل تیز را قرار می دهید با کاغذ و غوم پر کنید تا تکان نخورند.

اطمینان حاصل کنید که همه چاقو ها و تیغ ها کاملا از بالا و پایین بسته بندی شده و بین کاغد و فوم قرار گرفته باشند.

بسته بندی وسایل کوچک و بزرگ

پیچ گوشتی، انبر دست، چکش و ابزار آلات کوچک مانند همین ها را می توان در جعبه های کوچک قرار داد. فقط می توانید یک پارچه یا کاغذ یا فوم درون فضای خالی جعبه قرار دهید تا ابزار الات در هنگام جا به جابب به هم سایش نکنند.

وسایل بزرگ را باز کنید

 

 

 

اره های بزرگ،روتورها و دیگر وسایل و ابزار های بزرگ ممکن است برای بسته بندی مطمئن دشوار باشند مگر قطعات آنها را باز کرده و کوچک کنید. اگر امکان دارد کتبچه راهنمای وسیله را باز کرده و نحوه جدا کردن قطعات را مطالعه کنید. حتما بعد از باز کردن دفترچه راهنما را به بزرگ ترین قطه ابزار بچسبانید.

همین کار را برای چمن زنها ، اره های زنجیری انجام دهید. ابتدا سوخت مخزن را خالی کنید. سپس یسم ها و پیچ کا را جدا کرده و در پلاستیک زیپ دار قرار دهید. تیغه ها را جدا کرده و کاملا تمیز کنید تا در سرهم کردن آنها در خانه جدید دچار وقفه نشوید.

به خاطر داشته باشید که در صورت نداشتن دفترچه راهنما حتما از تمام کار هایی که برای جدا سازی انجام می دهید فیلم بگیرید تا بتوانید دوباره آن ها را سر هم بکنید.

نقل مکان به خانه کوچک تر

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

اگر در خانه بزرگی با فضای زیاد زندگی می کنید و فضای اضافه و خالی دارید ، حتما نقل مکان و جابه جایی به یک خانه کوچک برایتان دشوار خواهد بود. اما بعضی اوقات با به وجود آمدن شرایط خاصی و به اجبار می بایست به خانه یا آپارتمان کوچک تر نقل مکان کنید. به عنوان مثال به خاطر نزدیک شدن به محل کار می بایست محل زندگیتان را عوض کنید که خانه ها در آن منطقه گران تر هستند و مجبور به خرید یا اجاره خانه کوچکتر می شوید.

نقل مکان به خانه کوچک تر کار بسیار دشواری است، چرا که نه تنها می بایست کارهای اسباب کشی و بسته بندی را انجام دهید ، بلکه می بایست با خانه کوچک تر و در نتیجه فضای کمتر رو به رو شوید. اگر دچار استرس و نگرانی هستید ، باربری و اتوبار حجت بار با بهره گیری از تجربه بیش از ۵۰ سال در زمینه باربری و اسباب کشی نکاتی را فراهم آورده تا با استفاده از آنها برای جا به جایی به خانه کوچک تر آماده شوید.

چگونه از خانه بزرگ به خانه کوچکتر اسباب کشی کنم؟

هیچ رازی برای تفکر و تصمیم گیری درست در کاهش حجم وسایل وجود ندارد، شما می بایست چیز هایی که واقعا احتیاج ندارید را کنار بگذارید و فقط وسایل و چیز هایی که مورد استفاده است حمل کنید تا راحتی فیزیکی و عاطفی شما فراهم شود. برای رسیدن به این هدف ، باید اولویت بندی انجام دهید و لیستی از وسایلی که حتما باید با خود حمل کنید و به هر قیمتی به خانه جدید می برید، تهیه کنید. بعد از آماده شدن لیست وسایلی که باید حتما حمل شود، نوبت به تهیه لیست دیگر میرسد.

این لیست شامل وسایلی که آسیب دیده، نیاز به تعمیر دارند، منقضی شده، دو تا از آن  موجود است، و یا دیگر به آن ها احتیاجی ندارید می باشد. این قبیل وسایل را تا قبل اسباب کشی باید از خانه خارج کنید، می توانید آن ها را اهدا کنید و یا اگر با ارزش هستند برای فروش قرار دهید ، اما هر کاری که انجام می دهید ، اطمینان حاصل کنید که تا قبل از رسیدن باربری و حمل اثاثیه به خانه جدید از دست آنها خلاص شده باشید.

تا زمانی که از ابعاد و شکل خانه جدید اطلاع کامل ندارید باید صبر کنید. بعد می توانید با ترسیم خانه جدید با ابعاد تصمیم بگیرید کدام یک از وسایل خانه قبلی برای خانه جدید مناسب است و کدام وسایل مناسب نیست.

به محض اینکه مطلع شدید که چه وسایلی را به خانه جدید حمل می کنید می بایست ما بقی وسایل را از خانه خارج کنید و با خود حمل نکنید.حالا تنها چیزی که باقی می ماند بسته بندی اثاثیه ای است که می خواهید حملشان کنید.

قدم اول رزرو یک باربری مناسب است، باربری مناسب چه باربری می باشد؟ باربری که بتواند تمام سرویس ها و خدمات اسباب کشی را به بهترین نحو و مطابق با نیاز مشتری انجام دهید. باربری و اتوبار حجت بار مفتخر است که اعلام کند سال هاست که به عنوان بهترین باربری ایران شناخته می شود و خدمات خود را به صورت روز افزون افزایش داده است.

نکات اسباب کشی به خانه کوچکتر

شما تا الان همه آماده سازی های لازم را انجام داده اید، کارهای قبل از اسباب کشی را انجام داده و باربری را رزرو نموده اید. روز اسباب کشی فرا می رسد و ناگهان می بینید زمانی ندارید.

مبلمان را از هم باز کنید

برای راحت کردن حمل مبلمان و آسیب نرسیدن به وسایل و خودتان بهتر است تاجایی که می شود مبلمان را از هم باز کنید و به صورت جدا گانه بسته بندی نمایید. تخت خواب کاناپه، کابینت و قفسه های کتاب، میزها و دیگر وسایل بزرگ را تا قبل از حمل و نقل جدا کنید و به تکه های کوچک تبدیل کنید و هر تکه را جدا گانه بسته بندی نمایید.

به خاطر داشته باید که جدا کردن قطعات از هم نیاز به تجربه و ابزار دارد ، پس اگر آشنا به این کار نیستید می توانید از باربری حجت بار در خواست تیم فنی کنید تا این کار را برای شما انجام دهند.

اول از وسایل بزرگ شروع کنید

یکی از نکته های کاربردی در جا به جایی به خانه کوچک تر این است که اول وسایل بزرگ را وارد خانه جدید کنید و بعد وسایل کوچک تر.

وسایل بزرگ تر سخت تر جابه جا می شوند و نیاز به فضای بیشتری برای جا به جایی دارند. پس تا زمانی که خانه خالی است اول وسایل بزرگ را وارد خانه کنید و در محلشان قرار دهید تا فضای کافی باری جا به جایی باشد و بعد به سراغ وسایل کوچک تر بروید.

ایجاد فضا بیشتر در خانه های کوچک

کار بعدی که باید انجام دهید این است که از حداقل فضای موجود در خانه بتوانید حداکثر استفاده را نمایید و فضا سازی کنید. فقط کافیست ذهن و نحوه زندگی قبلیتان را فراموش کنید و از نکات زیر استفاده کنید.

ایجاد فضای بسری بیشتر

دیوار های خانه را رنگ روشن کنید تا نوربیشتر شود و خانه بزرگ تر نشان داده شود.

اجازه دهید نور زیادی وارد خانه شود و خانه رابا استفاده از لامپ ها کم مصرف و اس ام دی پر از نور کنید.

آینه های بزرگ در مکان های مناسب از خانه قرار دهید. آینه باعث بازتاب نور می شود و خانه را بزرگتر و روشن تر می کند.

از در های شیشهای و پارتیشن های شیشه ای برای جدا کردن قسمت هایی از خانه استفاده نمایید.

از فضا های عمودی خانه استفاده کنید

دیوار ها را قفسه بندی کنید تا از فضای موجود حداکثر استفاده را نمایید.

قفسه و پارتیشن را در بالای ردب ها نصب کنید تا فضای های موجود ورودی نادیده گرفته نشوند

فضای های خالی زیر پله را تبدیل به انباری، اتاق کار و یا هر چیز دیگر که لازم دارید بکنید.

کارتن های نگهداری وسایل را زیر تخت قرار دهید تا از چشم دور باشند.

هر قسمت از خانه را که ممکن است تبدیل به انبار یا فضای کاربردی کنید.

از مبلمان چند منظوره استفاده کنید

مبلمان و دکوراسیونی را در نظر بگیرید که دارای محفظه نگهداری صندلی ها و کوسن ها باشد و جمع شود.

از مبلمان قابل تبدیل و ارتقا استفاده نماید.

استفاده از مبلمان برای مقاصد مختلف، مثلا استفاده از میز شطرنج با کشو برای خوردن غذا، میز شما و آماده سازی غذا

استفاده از کتابخانه با قفسه های بزرگ برای نگه داری کتابها تا بتوان از فضای ان برای نگه داری وسایل دیگر استفاده نمود.

وسایل را سازماندهی کنید

به عنوان آخرین مطلب :اگر وسایلی ارزشمندی دارید که نمی خواهید از آن دور شوید و فضای کافی برای آن ندارید و فکر می کنید که ممکن است بعد از مدتی دوباره به خانه بزرگ تری نقل مکان کنید و با آن احتیاج داشته باشید ، می توانید از خدمات انبار داری موقت و کوتاه مدت حجت بار از ۱۰ روز تا هر چند سال که می خواهیداستفاده نمایید

برای اطلاعات بیشتر از انبار موقت اثاثیه منزل به صفحه مربوطه مراجعه و یا هم اکنون با شماره ۰۵۱۳۶۲۰۲۰۲۰ بدون نیاز به پیش شماره از سراسر کشور حتی با موبایل تماس بگیرید.

کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما می باشند.

افزایش امنیت خانه

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

خانه یک پناه گاه است، قطعه ای از جهان هستی که متعلق به ماست و درون آن می بایست احساس امنیت کنید. برای نگهداشتن این امنیت می بایست دردسر و مشکلات را از بهشت کوچک خود دور نگه دارید. شما می بایست امنیت خانه خود را تا جایی که می شود بالا ببرید. این کار باید سریعا بعد از اسباب کشی و انتقال به خانه جدید شروع شود. شما با منطقه جدید آشنا نیستید و نمی دانید چه اتفاقی ممکن است بیفتد.

نتایج و تحقیقات پلیس نشان می دهد که احتمال سرقت خانه ها در ۲ سال اول تقریبا دو برابر سرقت بعد از دوسال است. پس به این معناست که به محض جا به جایی می بایست شروع به افزایش امنیت خانه بکنید.

باربری و اتوبار حجت بار همواره به فکر امنیت مشتریان خود حتی بعد از اسباب کشی می باشد از این جهت این مقاله را جهت افزایش اطلاعات در جهت تقویت سیستم ایمنی خانه ها آماده نموده است.

چگونه خانه را در برابر ورود سارقین محافظت کنیم؟

۱-قفل ها را عوض کنید

شما هیچ اطلاعی ندارید که ممکن است قبل از شما چند نفر کلید آنجا را داشته باشند، پس بسیار ضروری است که در قدم اول بعد از اسباب کشی قفل های ورودی را عوض کنید. حتما قفل تمام ورودی ها از درب ، پنجره ، پاسیو و یا حیاط را عوض کنید. می توانید ازسیستم های جدید قفلی و الکترونیکی استفاده کنید که برای باز شدن نیاز به کد داشته باشند. و حتی می تواند آنها را به گونه ای تنظیم کرد که در ساعت خاصی عمل کند و در بعضی ساعت ها کار نکند.

به خاطر داشته باشید : هرگز یک کلید یدک را در جعبه نامه، زیر پا دری، و یا در محل های معمول دیگری قرار ندهید. در کل بهتر است که کلیدی را مخفی نکنید و اگر واقعا نیاز به این کار هست، آن را به همسایه مورد اطمینان خود بسپارید.

اگر همسایه مورد اطمینان هم نداشتید جایی بسیار امن برای مخفی کردن کلید پیدا کنید که فقط شما و خانواده شما از آن خبر داشته باشد.

۲- نصب دزدگیر در خانه

نصب دزدگیر در خانه ایده بسیار مناسبی برای جلوگیری از سرقت و ورود دزد است. نه تنها با ورود سارق به خانه شروع به اعلام با اژیر می کند، بلکه وجود آن باعث ایجاد ترس و عدم تلاش سارق برای ورود به خانه می شود.

شدیدا توصیه می شود که برای تمامی وروردی ها و پارکینگ دوربین مداربسته با قابلیت ضبط تصاویر قرار دهید. برای محکم کاری و ایجاد نهایت امنیت داخل خانه هم می توانید تعدادی دوربین قرار دهید.

سنسور هایی وجود دارد که قابل نصب روی پنجره و درب ها می باشند که به محض رد شدن از آنها روی گوشی همراه شما اخطار می دهد. و شما را از ورود افراد مطلع می سازد.

ایده مناسب دیگر چسباندن برچسب روی ورودی خانه است که اعلام کند این خانه دارای موارد امنیتی از قبیل دوربین و دزدگیر می باشد. از برچسب های دارای برند دوربین شما و دزدگیر شما هستند استفاده نکنید چون ممکن است دزد ها با بررسی برند آن نحوه خنثی کردن آن را یاد بگیرند.

به خاطر داشته باشید: حتما تمام سیم های دوربین ها و سنسورها مخفی باشد و دم دست و قابل مشاهده نباشند.

۳- درها و پنجره ها را ایمن کنید

استفاده از درب های ضد سرقت
نصب محافظ در روی در های ورودی
نصب محافظ روی پنجره ها

۴- چراغ های بیرونی را اضافه کنید

افزایش چراغ های بیرونی خانه به خصوص قسمت ورودی ، به میزان زیادی در جلوگیری از ورود سارقین تاثیر تاثیر گذار است. وسایل پیشرفته امنیتی خانه وجود دارد که می توانید آنها را تهیه کنید. این قبیل وسایل می تواند مانند سنسورهای نوری باشد که به محض نزدیک شدن به آنها چراغ ها روشن می شود.

استفاده از سگ نگهبان برای خانه و ویلای حیاط دار می تواند گزینه مناسبی نیز باشد.

حمل گل و گیاهان

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

جا به جایی گیاهان در اسباب کشی

چگونه گیاهان خانگی را در اسباب کشی جا به جا کنیم؟

اگر تصمیم به انتقال گیاهان خود به خانه جدید گرفتید و اطمینان داشتید که در محل جدید فضا کافی و محیط مناسب برای گیاهان را دارا هستید، به نکات زیر توجه کنید.

تجهیزات لازم را فراهم کنید

یک کارتن حمل مناسب برای قرار دادن گیاه آماده کنید (بزرگ نباشد که گلدان داخلش حرکت کند.)
گلدان پلاستیکی برای جا به جایی با گلدان های سفالی
خاک گلدانی استریل شده
نایلون حبابدار برای پرکردن فضای خالی کارتن
حوله کاغذی، پلاستیک و نگهدارنده گیاه

گیاهان را آماده کنید

چند هفته قبل از اسباب کشی، شما می توانید گیاهان را در گلدان پلاستیکی با خاک استریل و جدید قرار دهید. چون اگثر گیاهان علاقه ای به تغییر اندازه گلدانشان ندارند، سعی کنید گلدان پلاستیکی هم سایز با گلدان خودشان پیدا کنید. قبل از اسباب کشی، گیاهان برای عادت کردن به گلدان جدیدشان به زمان احتیاج دارند، پس پیشنهاد میشود که کار تعویض گلدان آن ها را زود انجام دهید.

پس از آنکه گیاهان را برای جا به جایی به گلدان پلاستیکی انتقال دادید، حال زمان آن رسیده که نگاهی برای شناسایی آفات بکنیم.

دو یا سه روز قبل از اسباب کشی به آنها آب دهید چون کود آنها باید مرطوب باشد، نه کاملا خیس و نه کاملا خشک. اکثر گیاهان در صورتی که محیط یا خاکشان مرطوب باشد می توانند تا ۱۰ روز هم بدون آب سر کنند.

 

گیاهان را بسته بندی کنید

این قسمت از حمل گیاهان ممکن است کمی زمان بر باشد، اما ارزش آن را دارد چون گیاهان شما را در امنیت نگه می دارد و آسیب را به حداقل می رساند.

برای بسته بندی گیاهان مراحل زیر را دنبال کنید:

یک کیسه پلاستیکی روی گلدان قرار دهید برای اینکه در جا به جایی کود از آن نریزد آن را گره بزنید.
گیاه را درون جعبه قرار دهید.
فضای خالی جعبه را با نایلون حبابدار، کاغذ باطله، روزنامه و.. پر کنید.
سوراخ هایی در کارتن ایجاد کنید تا راه  ورود و خروج هوا باشد.
روی کارتن برچسب گیاه زنده و شکستنی بزنید.

اگر گیاهان شما برای حمل بزرگ هستند می توانید از روش برش یا همان قلمه زدن استفاده کنید. این روش برای برداشتن بوته های رز یا سایر درختچه های بزرگ مناسب می باشد.اگر قلمه ها به درستی زده شوند می توانند تا چند روز بمانند.

این مراحل را برای قلمه زنی انجام دهید :

یک برش تمیز از قسمتی از گل یا درختچه که می خواهید جدا کنید بزنید. (بهتر است این کار را اول صبح که گیاه تازه است انجام دهید).

انتهای قلمه را درون یک حوله کاغذی مرطوب قرار دهید و ان را بپیچانید و سپس با نخ آن را گره بزنید.

قلمه را درون یک گلدان کوچک مخصوص نگه داری قلمه نگه دارید. (می توانید ظرف پلاستیکی مخصوص نگه داری قلمه را از گلفروشی ها تهیه نمایید)

فرقی نمیکند که گیاهان خود را درون کارتن قرار می دهید یا قلمه میزنید، فقط حتما دقت کنید که گیاهان آخرین چیزی هستند که بسته بندی می شوند و اولین چیزی هستند که در محل جدید باید باز شوند.

آیا می توانم گیاهان را به محل جدیدم ببرم؟

اگر قصد اسباب کشی به شهر دیگر و مسافت دوری دارید، قبل از تصمیم گیری به جا به جایی گیاهان می بایست موارد زیر را نیز در نظر بگیرید.

آب و هوا : آیا گیاهان شما در آب و هوای محل جدید می توانند زندگی کنند؟ گیاهانی که در گرما رشد می کنند ممکن است در قسمت دیگری از کشور که سرد سیر است زنده نمانند.
نور : آیا محل جدید که آنها را انتقال می دهید امکان تابش آقتاب مستقیم به آنها وجود دارد؟ آیا روز های آفتابی زیاد است؟

۲۴ ساعت بعد از اسباب کشی

توسط | توصیه های عمومی اتوبار حجت بار جهت اسباب کشی | بدون نظر

روز اول پس از جا به جایی

شما موفق شدید! بسته بندی اثاثیه و حمل آنها توسط باربری انجام شده و دوست دارید مستقیم به تخت خواب بروید و یک هفته بخوابید… چیدمان و جایگزینی در محل جدید ممکن است کمی غافلگیر کننده باشد. با وجود حجم زیادی از کارتن اسباب کشی و وسایل که باید در جای خود قرار دهید. اینجاست که این سوال ” از کجا باید شروع کنم ؟ ” به ذهن شما می رسد. فقدان نظم و برنامه ریزی باعث می شود که شما زمان خود را از دست بدهید و هیچ کاری پیش نبرید. اتوبار حجت بار در اینجا تعدادی از کارهایی که می بایست در ۲۴ ساعت اول بعد از اسباب کشی به خانه جدید انجام دهید را آورده تا بتواند به سازماندهی و انجام چیدمان شما کمک کند.

 

خانه را تمیز کنید

اغلب، اکثر افراد که محل سکونت قبلی خود را ترک می کنند آن را تمیز می کنند تا نفر بعدی که صاحب خانه می شود راحت تر باشد. اما اگر این اتفاق نیفتاده بود و یا میزان تمیزی مورد نظر شما را نداشت، اول از همه شروع به تمیز کردن کل خانه کنید که برای این کار می توانید از خدمات تمیزکاری و نظافت  استفاده کنید و یا خودتان انجام دهید. مسلما تمیز کردن خانه زمانی که خالی است خیلی راحت تر از زمانی است که تمام کابینت ها پر است و وسایل چیده شده.

 

کارتن وسایل حمام و دستشویی را باز کنید

با داشتن مسواک و ما بقی وسایل آرایشی بهداشتی و شوینده ، خودتان را از یک جستجوی خسته کننده برای یافتن آنها خلاص می کنید. اگر لازم بود قبل از هر کاری هم بعد از نظافت می توانید دوش گرفته و کمی سر حال تر شوید و سپس به چیدمان ادامه دهید.

 

تخت را آماده کنید

هیچ چیز به اندازه غلت خوردن روی تخت که آماده و سرهم شده با ملحفه تمیز بعد از یک روز سخت اسباب کشی نمی تواند خوشایند و دلچسب باشد. اگر دارای فرزند هستید اول تخت آنها را آماده کنید تا بتوانند به موقع استراحت کنند و سپس تخت خود را آماده کنید. با خواباندن بچه ها در تختشان شما زمان بیشتری برای انجام کارها برای خود می خرید.

 

تجهیزات آشپزخانه را سریعا باز کنید

چیدن و باز کردن وسایل ضروری آشپزخانه شما را از گشتن به دنبال غذای بیرون در صبح راحت می کند و می توانید برای خود و فرزندانتان غذای سالم وخانگی تهیه کنید. هرچه صبح زودتر اسباب کشی کنید، متوجه می شوید که تجهیزات آشپزخانه می تواند در الویت قرار گیرد. البته ممکن است بخواهید تغییراتی در تجهیزات و چیدمان آشپزخانه بدهید که شروع زودتر آن بهتر است با باز کردن کارتن وسایل آشپزخانه باشد.

کارتن های اسباب کشی را در محل خودشان قرار دهید

برچسب زنی کارتن ها همیشه قبل از اسباب کشی توسط باربری حجت بار تاکید شده و این دقیقا همان زمانیست که به آن احتیاج دارید تا زمان خود را صرف پیدا کردن کارتن ها نکنید. اگر طبق استانداردهای برچسب زنی که قبلا در مقاله های گذشته مطرح شد برچسب زنی کرده باشید، پرسنل اتوبار هر کارتن را در محل مورد نظر شما قرار می دهند و دیگر نیازی نیست شما خودتان یکی یکی آنها را باز کنید و سپس یه محل مورد نظر ببرید. اینطور هم زمان برای خو ذخیره میکنید و هم اینکه نیازی نیست کارتن های اسباب کشی سنگین را جا به جا کنید.

مطالعه کنید: نحوه برچسب زنی کارتن اسباب کشی در زمان بسته بندی

 

مبلمان را بچینید

چیدمان مبلمان و اختصاص فضایی در خانه به آنها ، احساس خانه خود بودن را سریع تر به آدم القا می کند. چیدمان مبلمان می تواند کمک کند که در انتهای روز روی آنها بشینید و استراحت کنید. و علاوه بر اینکه به شما احساس راحتی خانه را می دهد ، همچنین به شما احساس پیشرفت در کار چیدمان را می دهد و خیالتان راحت می شود.

به محض اینکه وسایل اولیه و ضروری چیده شد، حالا می توانید با سلیقه خودتان ما بقی وسایل را باز کرده و به هر نحو چیدمان و دکوری که دوست دارید را پیاده سازی کنید. در زمان کمی می توانید در خانه جدیدتان مثل خانه قبل ستراحت کنید.

تلفن تماس 1811