روز اول پس از جا به جایی

شما موفق شدید! بسته بندی اثاثیه و حمل آنها توسط باربری انجام شده و دوست دارید مستقیم به تخت خواب بروید و یک هفته بخوابید… چیدمان و جایگزینی در محل جدید ممکن است کمی غافلگیر کننده باشد. با وجود حجم زیادی از کارتن اسباب کشی و وسایل که باید در جای خود قرار دهید. اینجاست که این سوال ” از کجا باید شروع کنم ؟ ” به ذهن شما می رسد. فقدان نظم و برنامه ریزی باعث می شود که شما زمان خود را از دست بدهید و هیچ کاری پیش نبرید. اتوبار حجت بار در اینجا تعدادی از کارهایی که می بایست در ۲۴ ساعت اول بعد از اسباب کشی به خانه جدید انجام دهید را آورده تا بتواند به سازماندهی و انجام چیدمان شما کمک کند.

 

خانه را تمیز کنید

اغلب، اکثر افراد که محل سکونت قبلی خود را ترک می کنند آن را تمیز می کنند تا نفر بعدی که صاحب خانه می شود راحت تر باشد. اما اگر این اتفاق نیفتاده بود و یا میزان تمیزی مورد نظر شما را نداشت، اول از همه شروع به تمیز کردن کل خانه کنید که برای این کار می توانید از خدمات تمیزکاری و نظافت  استفاده کنید و یا خودتان انجام دهید. مسلما تمیز کردن خانه زمانی که خالی است خیلی راحت تر از زمانی است که تمام کابینت ها پر است و وسایل چیده شده.

 

کارتن وسایل حمام و دستشویی را باز کنید

با داشتن مسواک و ما بقی وسایل آرایشی بهداشتی و شوینده ، خودتان را از یک جستجوی خسته کننده برای یافتن آنها خلاص می کنید. اگر لازم بود قبل از هر کاری هم بعد از نظافت می توانید دوش گرفته و کمی سر حال تر شوید و سپس به چیدمان ادامه دهید.

 

تخت را آماده کنید

هیچ چیز به اندازه غلت خوردن روی تخت که آماده و سرهم شده با ملحفه تمیز بعد از یک روز سخت اسباب کشی نمی تواند خوشایند و دلچسب باشد. اگر دارای فرزند هستید اول تخت آنها را آماده کنید تا بتوانند به موقع استراحت کنند و سپس تخت خود را آماده کنید. با خواباندن بچه ها در تختشان شما زمان بیشتری برای انجام کارها برای خود می خرید.

 

تجهیزات آشپزخانه را سریعا باز کنید

چیدن و باز کردن وسایل ضروری آشپزخانه شما را از گشتن به دنبال غذای بیرون در صبح راحت می کند و می توانید برای خود و فرزندانتان غذای سالم وخانگی تهیه کنید. هرچه صبح زودتر اسباب کشی کنید، متوجه می شوید که تجهیزات آشپزخانه می تواند در الویت قرار گیرد. البته ممکن است بخواهید تغییراتی در تجهیزات و چیدمان آشپزخانه بدهید که شروع زودتر آن بهتر است با باز کردن کارتن وسایل آشپزخانه باشد.

کارتن های اسباب کشی را در محل خودشان قرار دهید

برچسب زنی کارتن ها همیشه قبل از اسباب کشی توسط باربری حجت بار تاکید شده و این دقیقا همان زمانیست که به آن احتیاج دارید تا زمان خود را صرف پیدا کردن کارتن ها نکنید. اگر طبق استانداردهای برچسب زنی که قبلا در مقاله های گذشته مطرح شد برچسب زنی کرده باشید، پرسنل اتوبار هر کارتن را در محل مورد نظر شما قرار می دهند و دیگر نیازی نیست شما خودتان یکی یکی آنها را باز کنید و سپس یه محل مورد نظر ببرید. اینطور هم زمان برای خو ذخیره میکنید و هم اینکه نیازی نیست کارتن های اسباب کشی سنگین را جا به جا کنید.

مطالعه کنید: نحوه برچسب زنی کارتن اسباب کشی در زمان بسته بندی

 

مبلمان را بچینید

چیدمان مبلمان و اختصاص فضایی در خانه به آنها ، احساس خانه خود بودن را سریع تر به آدم القا می کند. چیدمان مبلمان می تواند کمک کند که در انتهای روز روی آنها بشینید و استراحت کنید. و علاوه بر اینکه به شما احساس راحتی خانه را می دهد ، همچنین به شما احساس پیشرفت در کار چیدمان را می دهد و خیالتان راحت می شود.

به محض اینکه وسایل اولیه و ضروری چیده شد، حالا می توانید با سلیقه خودتان ما بقی وسایل را باز کرده و به هر نحو چیدمان و دکوری که دوست دارید را پیاده سازی کنید. در زمان کمی می توانید در خانه جدیدتان مثل خانه قبل ستراحت کنید.

کاربر سایت

نویسنده کاربر سایت

More posts by کاربر سایت

ارسال نظر

تلفن تماس 09152020201